GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2020 11:36

KAYSERİ’DE MEKKE’NİN FETHİ COŞKUSU

KAYSERİ’DE MEKKE’NİN FETHİ COŞKUSU

Mekke’nin fethinin yıl dönümünü Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Kayseri şubesi büyük bir coşku ile kutladı.

Programın açılış konuşmasını yapan AGD Kayseri başkanı Av. Baki Coşkun fethin önemine vurgu yaparak, “Anadolu Gençlik Derneğimizin ilk günden beri geleneksel olarak kutladığı Mekke’nin Fethi Programı bu yıl da 81 şubemizde 600 kadar noktada icra edilmektedir. Kayseri ilimizde ise Sarız, Yahyalı ve Develi ilçelerimizde de icra ettiğimiz programlardaki amacımız gençlerimize fetih şuurunu verebilmektir.

Çünkü Fetih, kalpleri Allah’a açmaktır ve birilerinin dediği gibi işgal yağma ya da talan değildir. Fetih, aklın hurafeden kurtulup hakikate açılmasıdır. Fetih, yönetimin zulümden kurtulup adaleti hakim kılmasıdır. Fetih, tabiatın yağma ve talandan kurtulup yeryüzünün imar ve inşa edilmesidir.” Dedi.

Yılbaşı eğlencelerine de değinen Coşkun, “Diğer taraftan biz ‘eğlence’ adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inanıyoruz. Eğlencenin de sevincin de mutluluğun da meşru zeminde olması gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Siyer-i Nebi yarışmasına ilişkin düşüncelerini ifade eden Baki Coşkun, “Anadolu Gençlik Derneği-MGV olarak geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde tüm liselerde ve imam-hatiplerde siyer-i nebi yarışması düzenledik. Aslında amacımız gençlerimizin bilgisini ölçmek değildi. Gençlerimizin Efendimizin hayatını, ahlakını ve mücadelesini yakından tanımalarını sağlamaktı. Nitekim değil binlere, bir gencimizin Efendimizi anlamasına vesile olduysak bu bizim için amacına ulaşmış bir çalışmadır. Ne demiştik bu yarışmanın kaybedeni yok. Efendimizin hayatını okuyan tüm kardeşlerimiz kazandığı gibi bizlere de vadiler dolusu kızıl deveden daha çok şey kazandırdılar. Bu vesile ile yarışmaya katılan ve destek veren hem tüm gençlerimize hem de bu gençlerimizin öğretmen ve ailelerine çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

Program Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edilerek tamamlandı. (Kurum Haber)