YEREL
Giriş Tarihi : 21-02-2021 14:39   Güncelleme : 22-02-2021 11:28

KAYSERİ’DE İLK DEFA BİR SENEDE YAKLAŞIK BİN ESNAF KEPENK KAPATTI!

KAYSERİ’DE İLK DEFA BİR SENEDE YAKLAŞIK BİN ESNAF KEPENK KAPATTI!


-SİFTAH YAPAMAYAN ESNAF VE EVE EKMEK GÖTÜREMEYEN VATANDAŞLAR İÇİN HACİZ İŞLEMLERİ DURDURULMALIDIR
-ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BAŞKANININ YAPTIĞI AÇIKLAMALAR GERÇEĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERMEKTEDİR
-ESNAF VE VATANDAŞLARA SİCİL AFFI GETİRİLMELİDİR
KAPALI DÜKKÂNLARIN VERGİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ ASKIYA ALINMALI
SGK VE VERGİ BORÇLARININ FAİZLERİ DONDURULMALIDIR


İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın sesi olmaya devam ediyor. Ataş, yaşanan ekonomik sıkıntıları Meclis gündemine taşıyarak, “Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir. Bunun yanında kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşların sorunlarını gündeme getirmeye devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ekonomik krizin giderek derinleştiğini ve toplumun her kesiminin sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını dile getirdi.
KAYSERİ’DE İLK DEFA DÜKKÂNLAR KAPANMIŞ, BİR SENEDE YAKLAŞIK BİN ESNAF KEPENK İNDİRMİŞTİR
Kayseri’de esnaflarında bu kapsamda önemli sorunlarla mücadele ettiğini belirten Ataş, “Ekonomik krizin giderek derinleştiği, pandemi sürecinin uzadığı bu zor günlerde esnaf ve vatandaş hayatta kalma mücadelesi vermektedir. Cumhurbaşkanı her ne kadar ‘Kapanan dükkân yok.’ dese de Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanının yaptığı açıklamalar gerçeği gözler önüne sermektedir. Yüz yıllardır esnaflık geleneğinin merkezinden olan Kayseri’de ilk defa dükkânlar kapanmış, bir senede yaklaşık bin esnaf kepengini indirerek eleğini duvara asmıştır” diye konuştu.

KAPALI DÜKKÂNLARIN VERGİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ ASKIYA ALINMALI

AKP iktidarına esnafa destek verilmesi yönünde çağrı yapan Milletvekili Dursun Ataş, “Esnafımızın işine devam etmesi için başvuru şartları esnetilerek doğrudan destek verilmeli, hibe ve kredi desteklerinden tüm esnaf yararlanmalı, kapalı dükkânların vergi yükümlülükleri askıya alınmalı, birikmiş SGK ve vergi borçlarının faizleri dondurulmalıdır. Siftah yapamayan esnaf ve eve ekmek götüremeyen vatandaşlar için haciz işlemleri bir an evvel durdurulmalı, esnaf ve vatandaşlara sicil affı getirilmelidir” şeklinde konuştu.