SAĞLIK
Giriş Tarihi : 06-01-2020 12:35

KAYSERİ’DE ÇOCUK İSTİYORUM TOPLANTISI

KAYSERİ’DE ÇOCUK İSTİYORUM TOPLANTISI

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenler Bu Toplantıyı Kaçırmasınlar; Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) çocuk sahibi olmak isteyen anne baba adaylarına09 Ocak Perşembe günü saat 14.00/16.00 arasında Kadir Has Kültür Merkezi Erciye Salonunda halka açık ve ücretsiz “Kısırlık -Tüp bebek tedavileri ve Yeni Gelişmeler” başlıklı bir toplantı yapacak.

Çevre ve yoğun yaşam şartları nedeniyle tüm dünyada artan çocuk sahibi olamama sorunu ve tedavileri hakkında geniş bilgilerin verileceği toplantıya Op.Dr.Özge İdem Karadağ ve Op.Dr.Çağlar Yazıcıoğlu konuşmacı uzman doktor olarak katılacaklar ve tüm tedavileri ve yeni gelişmeleri anlatacaklar.

22 yıl sonra tedavi ile anne olan ÇİDER Başkanı Aliye Sibel Tuzcu’nun da konuşmacı olacağı toplantıda derneğin çocuk sahibi olmak isteyenlere desteği, stresin ve çevre koşulları nedeniyle yaşanan sorunlardan nasıl korunabilecekleri anlatılacak .Toplantıya katılanlar ÇİDER’in anlaşmalı merkezilerinde ücretsiz muayene ve teshis imkanına da sahip olabiliyorlar. Ayrıca beslenme şekillerinden de bahsedecek olan Tuzcu Toplantıda henüz basım aşamasında olan kitabının “Doğurganlığı Artırıcı Vitamin ve Mineraller Yemek ve meyve suyu tarifleri” bölümünü paylaşacak. Toplantıya katılanlardan bir kişiye de bu hazırlanan kitapçıkla birlikte birde meyve suyu hazırlamak için blender hediye edilecek.

Dernek Başkanı Tuzcu “Toplantıya katılanlar hem sorunları hakkında doktorlarla rahatça konuşup bilgi alabilmeli ,tedavilerini nasıl yapabileceklerini öğrenmeli,kendi gibi sorunu olanlarla dertleşebilmeli hem de hoşça vakit geçirebilmeliler. “dedi. (Yasemin Cengiz)