EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-12-2019 11:43

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NİN YER SEÇİM KOMİSYONU TOPLANDI

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NİN YER SEÇİM KOMİSYONU TOPLANDI

18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 7141 sayılı "Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile kurulan Kayseri Üniversitesi’nin, kampüs alanının belirlenmesi için Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda toplantı yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Selim Baydaş'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Kayseri Üniversitesi için belirlenen alternatif araziler masaya yatırıldı.

Kayseri Üniversitesi’nin geleceği için büyük önem taşıyan bu toplantıda, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile ilgili bakanlıkların bakan yardımcıları değerlendirmelerde bulundu.

Kayseri Üniversitesi kampüsü için belirlenen arazi, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından en yakın zamanda açıklanacak. (Kurum Haber)