YEREL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 14:56   Güncelleme : 18-09-2020 14:56

KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ESNAFA 'SİFTAH PARASI'…

KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ESNAFA 'SİFTAH PARASI'…

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik ve yönetimi 'Ahilik Haftası' münasebetiyle sabah namazının ardından esnaflar için hazırlanan 'Ahilik Duası' ve siftah parasını dağıttı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın talimatıyla bu çalışmayı yaptıklarını kaydeden Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik, esnafları için iyi ahlâkı, dürüstlüğü ve kardeşliği vurgulayan 'Ahilik Haftası' çerçevesinde sabah namazının ardından esnaflara önceden hazırlanan zarfları takdim ettiklerini söyledi.

Çelik, "İçerisinde 'Ahilik Duası' ve 'siftah parası' bulunan zarfları, muhtelif bölgelerdeki esnaflarımızı ziyaret ederek takdim ettik. 'Siftah bizden, bereket Allah'tan' diyerek yaptığımız bu faaliyetle ahiliğin gerek Anadolu'nun Türk-İslam coğrafyası haline gelmesinde gerekse yazılı olmayan kurallar ile ticaret hayatını düzenlemesinde ne kadar önemli bir yeri olduğunu bir kez daha göstermeye çalıştık. "Dik baş, tok karın, mutlu yarın" temalı bu çalışmamız vesilesiyle bir kez daha tüm esnaflarımızın Ahilik Haftası'nı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.