KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-04-2020 11:47   Güncelleme : 30-04-2020 11:47

KAYSERİ, GÜNDEMİ DERGİLİK’TEN TAKİP EDİYOR

KAYSERİ, GÜNDEMİ DERGİLİK’TEN TAKİP EDİYOR

Dünyanın dört bir yanındaki Dergilik okurları 5 milyon makale okudu.

Kayseri, gündemi Dergilik’ten takip ediyor.

Turkcell’in dijital yayıncılık platformu Dergilik, bu dönemde Kayserili okurlarından da büyük ilgi görüyor. Koronavirüse dair anlık bilgilendirmeler yapan, aynı zamanda ev içi aktivite önerilerinde bulunan Dergilik, içeriğiyle okuma rakamlarını ikiye katladı

Türkiye’nin en kapsamlı ve en çok okunan dijital yayıncılık platformu Dergilik, binlerce gazete ve dergi içeriğiyle Kayseri’deki okurlarından da ilgi görmeye devam ediyor. Koronavirüsle ilgili vaka sayısı, sokağa çıkma yasakları vb gündemedair tüm haberler yetkin editörler tarafından seçilen yazılarla okurların dikkatine sunulurken, okurlar Türkiye’deki gelişmelerden anlık ve güncel bilgilendirmeler sayesinde haberdar oluyor.

Bu dönemi evde geçirenler için #EvdeHayatVar diyen Turkcell, Dergilik uygulaması üzerinden vatandaşlara evde yapılabilecek birçok aktivite önerisinde de bulunuyor. Spor aktivitelerinden ailecek oynanabilecek oyunlara, film ve yemek tariflerine farklı alanlarda sunduğu tavsiyelerle Dergilik, evdeki okurları tarafından büyük ilgi görüyor.

Aylık makale okuma sayısı iki kat artışla 5 milyona çıktı

Önceki aylarda 2,5 milyonu bulan makale okuma sayısı ise Mart ve Nisan ayında iki katına çıkarak aylık 5 milyon seviyesine ulaştı. COVID-19 öncesi Dergilik’teki makaleleri 18.00-19.00 civarında okumayı tercih edenler, salgın sonrası uygulamayı daha çok 13.00 ve 20.00 saatlerinde kullanmaya başladı. Yayın kategorilerinde de sağlık ve yaşam öne çıktı.Pandemi öncesi magazin ve mizah içerikli makaleleri tercih eden okurlar, koronavirüs salgınının ardından haber içeriklerini daha çok tüketmeye başladı. (Kurum Haber)