SPOR
Giriş Tarihi : 18-06-2021 13:54   Güncelleme : 18-06-2021 13:54

KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ’NDEN BAŞKAN ÖZTÜRK’E TEŞEKKÜR

KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ’NDEN BAŞKAN ÖZTÜRK’E TEŞEKKÜR

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkanlık makamından gerçekleşen ziyarete Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serhat Tarlacı ve ARMADA Kayak ve Snowboard Kulübü Başkanı Abdullah Necat Türkmenoğlu katıldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esat Öztürk; “ İlçemizde sportif alanda çok güzel işler yapıldı. Yerköyspor Kulübü genç yetenekleri Türk Futboluna kazandırmak için Futbol Akademisi kurdu. ARMADA Kayak ve Snowboard Kulübü genç kayakçılar yetiştirmek için eğitimlere başladı. Raftingi ilçemizde sevdirmek ve sporcu yetiştirmek için belediyemiz güzel çalışmalar yaptı. Belediye olarak yapılan bu çalışmalara biz her zaman destekliyoruz. Ayrıca ilçemizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Yahyalıspor’a ve Amatör ligde temsil eden Yerköyspor’a da ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz. Ayrıca sporcularımızı seyahatlerinde rahat ettirmek için hayırsever desteğiyle bir otobüsü ilçemize kazandırdık. Hayırsever iş adamlarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Gençlerimiz bizim için çok önemli. Onlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı kötülüklerden korumamız lazım. Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün destekleriyle onları kötülüklerden koruyacağız.” Diye konuştu.

Spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e teşekkür eden Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ da konuşmasında; “ Biz, Gençlik ve Spor ailesi olarak başkanımızın spora ve sporcuya verdiği desteği çok önemsiyoruz. Pandemi ile birlikte sporun ve hareketliliğin öne çıktığı bu dönemde ilçede spora büyük destek veren kaymakamımıza ve belediye başkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Yahyalı’da önemli adımlar atılıyor. Yerköyspor ’un akademik anlamda çalışmaları, ARMADA Spor kulübünün Kayak ve Snowboard ’da altyapı çalışmaları yürütmesi bizleri sevindiriyor. Ayrıca İlçe Spor Müdürlüğümüzün yaz spor okullarından birçok branşta eğitimler veriyor. Spor kültürünü Yahyalı’da görmemiz bizim desteklerimizi artırmamıza yardımcı oluyor. Yahyalı’da önemli bir altyapı çalışması ve spor kültürü var. Bizde bunu ilçe müdürlüğümüz ile birlikte tabana daha da yayarak, branş çeşitliliğini artırarak yürüteceğiz. Bugün kaymakamımız ve belediye başkanımızın yaptığı çalışmalara katkı sağlamak için buradayız. Bu gördüğümüz tablo bizleri gerçekten memnun etti. Bizi daha da enerjik kıldı.” Diye konuştu.

Ziyaretin ardından Yahyalı Şehir Stadına geçilerek Yerköyspor Futbol Akademisi’nde eğitim alan genç yeteneklerle bir araya gelindi. Ardından Yerköyspor Futbol Akademisi antrenmanı izlendi. Antrenmanı izleyenler arasında Kayserispor forması giyen Yahyalılı futbolcu İlhan Parlak’ta yer aldı.