YEREL
Giriş Tarihi : 20-12-2020 11:53   Güncelleme : 20-12-2020 11:53

KAYSERİ, CHP’Yİ GÖZÜNDEN VE GÖNLÜNDEN SİLDİ

KAYSERİ, CHP’Yİ GÖZÜNDEN VE GÖNLÜNDEN SİLDİ

 

 

Özhaseki, “Kayseri’de hemşehrilerimiz CHP’yi gözünden ve gönlünden sildi, o nedenle 17 belediyeden bir tanesini bile onlara vermedi. Çünkü geçmişte üç dönem CHP’nin Kayseri’yi nasıl yönettiğini hiç unutmadılar, unutamadılar.”

 

Melikgazi Belediyesi tarafından restore edilen Gön Han'da Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Kayseri’ye her geldiğinde içinin açıldığını ifade eden Özhaseki, “Başta Büyükşehir olmak üzere Melikgazi, Kocasinan, Talas Belediyelerimiz faaliyetlerini hiç durmadan sürdürüyorlar.” diye ekledi.

 

Kapalı Çarşı ve Vezir Han’a komşu olan Gök Han’ın restore edilmesinin önem arz ettiğini belirten Özhaseki, “Kayseri Tarihi Kapalı Çarşı gibi bir değere sahip. Şimdi bu çarşı çevresindeki hanların da kötü görüntülerden arındırılarak halkın hizmetine sunulacak hale getirilmesi çok büyük önem taşıyor.” dedi.

 

“Özgür Özel Gibiler Hep Acaba Ortalığı Nasıl Karıştırırımın Peşindeler”

 

Bir gazetecinin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadelerini hatırlatması üzerine, “ Meclis’teki konuşmalar içimizi kararttı. Konuşulması gereken bir bütçe vardı. Fakat resmen bütçe dışında her şey konuşuldu. Özgür gibiler hep acaba nasıl hakaret ederim, ortalığı nasıl karıştırırım, burada nasıl bir kavga çıkarırımın peşindeler.” dedi.

 

“Diktatör Diyeceklerse Askeri Güçle Gelip Oturan Cumhurbaşkanlarına Söylesinler”

 

Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı olduğu vurgulayan Özhaseki, “Diktatör diyeceklerse askeri güçle gelip oturan cumhurbaşkanlarına söylesinler. Hepsi CHP tandanslıydı, ruhları CHP yazıyordu, içleri, kalpleri CHP yazıyordu. Askeri ürün olarak geldiler, oturdular. Tayyip Bey seçime girdi, alnının akıyla yüzde 50'den fazla oy aldı. Seçim var kardeşim, çalışın, yalanı bırakın, iftirayı bırakın. İnsanlara ne yapacağınızı söyleyin, insanlar sizi sevsinler. Ama yok. Ömürleri yalan, her konuştukları yalan, böyle insanlara ne denir ki.“ ifadelerini kullandı.

 

“Allah, Bu Hasta Ruhtan Kurtarsın Bizi”

 

CHP’de parti içi demokrasi olmadığını ve yönetime karşı çıkan herkesin dışlandığına değinen Özhaseki, “Adam 10 kere seçim kaybediyor, orada oturmaya devam ediyor, niye? Delegeleri ayarlamış, kendi adamlarını getirmiş. O diktatör olmuyor, her seçimde aslanlar gibi Türk milletinin oyunu almış insana siz diktatör diyorsunuz. Allah iyiliklerini versin, Allah bu hasta ruhtan kurtarsın bizi." diye ekledi.

 

“Böyle İnsanların İftiralarından Korktuğu İçin Birçok İnsan Siyasete Atılmıyor "

 

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın Tomarza Belediyesi ile ilgili iddialarının sorulması üzerine siyasette kalıcı olmak isteyenlerin dürüst olmaları, yalan söylememeleri ve vatandaşa kendilerini sevdirmeleri gerektiğini söyledi.

 

Daha önce başka vekillerinin de bu tarz iddialarla gündeme gelmeye çalıştıklarını belirten Özhaseki, “Genel Başkanları bu tip iddiaları 3 ay boyunca seçim meydanlarında malzeme yaptı. İkinci kez dava görüldü, hepsi yalan, iftira diye yüzlerine çarptılar. İddia olan şey söylenmez, savcılığa verilir, savcılık inceler hatta gider müdahil olursunuz. Bunlar sizin hakkınız. Eğer mahkeme mahkûm ederse her şeyi söyleyin, hakkınız var. Belediye başkanı arkadaşımız 5 maddeyle 'Bunlar yalandır.' diye cevabını verdi. Şimdi ne yapacaksınız, ne diyeceksiniz? Birçok insan siyasete atılmıyor, niye atılmıyor? Böyle insanların iftiralarından korktuğu için."

 

“Dürüstçe Çalışan İnsanlara İftira Atanların Allah Belasını Versin Dediğimde, Amin Diyemediler”

 

Çetin Arık’ın daha önceden de Dadaloğlu Şenlikleri’ndeki konuşmalarını hatırlatan Özhaseki, “Siyasetçi hırsız olmasın diye kendince güya gönderme yaptı.

Ben de çıktım dedim ki, “Hırsızlık yapan siyasetçinin, milletin parasından bir kuruş yiyenin Allah belasını versin. Ama dürüstçe çalışan insanlara iftira atanların da Allah belasını versin. Hadi âmin deyin” dedim. Âmin diyemediler. Niye?” dedi.

 

“Vatandaş Bunları Gözünden, Gönlünden Sildi. 17 Belediyeden Bir Tanesini Bile Vermedi”

 

CHP’nin Kayseri’de üç dönem belediyecilik yapıp bir tane eser ortaya koymadığını ifade eden Özhaseki, “Hiçbir alanda bir tek hayırlı iş ortaya koymadılar. Hiçbir belediyeye gidip ‘arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz, bu şehir hepimizin hadi şunu yapalım’ demediler. Sonra vatandaş bunları gözünden, gönlünden sildi. 17 belediyeden bir tanesini bile vermedi. Çünkü geçmişte üç dönem CHP’nin Kayseri’yi nasıl yönettiğini gördü ve bu üç dönemi hiç unutmadılar, unutamadılar.” dedi.

 

“Vatandaşlar Militan Kadroların Belediyeye Nasıl Doldurulduğunu Gördüler”

 

Kayseri’deki üç dönemlik CHP belediyeciliği döneminde talan ve vurgun yapıldığını dile getiren Özhaseki, “Vatandaşlar mahallelerin nasıl cezalandırıldığını gördüler, parkların mafyaya peşkeş çekildiğini, ihalelerin nasıl verildiğini gördüler. Her yerin nasıl işgale uğradığını gördüler, militan kadroların belediyeye nasıl doldurulduğunu gördüler.“ dedi.

 

 

 

“Kayseri'nin İsmini Kötülemek Bir Milletvekiline Yakışmıyor.”

 

CHP Kayseri Milletvekillerinin Kayseri için hiçbir şey yapmadıklarının altını çizen Özhaseki, “Kayseri'nin hangi sosyal olayında, hangi kültür olayında, sporunda varlar? Biz bu şehir için ne yapabiliriz dediler mi? Yok. Hele hele Meclis'e kadar Kayseri'nin ismini kötüleyecek şekilde taşımak hiç yakışmıyor. Hem Kayseri milletvekili olacaksınız hem de gidip Kayseri'yi kötüleyeceksiniz, yok böyle bir şey.” diyerek sözlerini noktaladı.