EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-11-2019 12:02

KAYMEK'TEN KADINA YÖNELİK GİRİŞİMCİ SEMİNERİ 

KAYMEK'TEN KADINA YÖNELİK GİRİŞİMCİ SEMİNERİ 

KAYMEK kadın girişimci semineri Hunat Hatun Medresesi konferas salonunda yapıldı.
İş kadını  Berna Gözbaşı, ‘Bence bu şehrin en büyük markası Kayseri spor’. Spor turizmimden faydalanmalıyız. Çünkü Ürgüp’e gelenler turistler uçakla gelip Kayseri üzerinden geçiyorlar, Kadın girişiminden dolayı ‘dünden beri bütün Türkiye Kayseri’yi konuşuyor’ dedi.
Kadın girişimcileri seminerine, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis  ve KAYMEK kadın kursu yöneticisi Yasamenin Görücü ve çok sayıda Kaymek çalışanları davetliler katıldı.
İş kadını  Berna Gözbaşı, Reyhan Çoşkun, Asuman Çağlı, Serap Melekoğlu, Muhammed Sadık Atik Girişimcilk konusunda bilgiler verdiler.
AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, “ KAYMEK üretim modelleri oluşturarak artık kadınlarımız para kazanmakta, kadın girişicilerimi çoğaldı bundan bir kadın olarak mutlu oluyorum, bundan sonra Türkiye de kadınlarımız başarısı gün geçtikçe artmakta, kadının başarısı çok önemli bende genç girişicileri önemsiyorum. Hepinizi iş çalışma hayatında başarılar diliyorum.  
Süper Lig ekibi İstikbal Mobilya Kayserispor'da 30 Kasım Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Berna Gözbaşı, Kayserispor Yönetim Kurulu'nun aldığı karar ile başkan seçilen BRN yatak yönetim kurulu başkanı ve iş kadını Berna Gözbaşı seminerde önce kendini anlattı.
Memur bir ailenin tek kızı olduğunu Gelibolu'da dünyaya geldiğini 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun olduğu. Üniversite hayıtından sonra iş hayatına 2001 de Kayseri Çinkur'un ihracat biriminde çalıştığını. İlk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ni kurduğunu, birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı. Berna Gözbaşı, 2006 yılında yatak üretimine başladığını ifade etti.
Berna Gözbaşı, BRN Yatak'ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60'dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü. genç ve kadın girişimciler için rol model oldu. Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan olduğunu söyledi.
Gözbaşı, “Fırsatlar ülkesindeyiz, bir zaman tutucu bir şehir olan Kayseri de bir zaman böyle bir fırsat yoktu ama şimdi var. Bundan sonra kadınların nereye geleceğini görecekler. Bakın ben basket oynayan birisiyim sporu bilirim. Kimse kayseri spora talip olmadı sayın başkan Memduh Büyükkılıç’ın bir telefonuyla talip oldum. ‘Bence bu şehrin en büyük markası Kayseri spor’. Spor turizmimden faydalanmalıyız. Çünkü Ürgüpe gelenler turistler uçakla gelip Kayseri üzerinden geçiyorlar, Kadın girişiminden dolayı ‘dünden beri bütün Türkiye Kayseri’yi konuşuyor’. Spor ve kadının biriliği olacaktır ve kadınlarımıza cesaret gelecektir buna inanıyorum ” dedi. YÜKSEL KALKAN