SAĞLIK
Giriş Tarihi : 10-02-2020 11:33

KAS HASTASI, YÜRÜYEBİLMEK İÇİN YARDIM BEKLİYOR

KAS HASTASI, YÜRÜYEBİLMEK İÇİN YARDIM BEKLİYOR

Kayseri’de yaşayan 30 yaşındaki Mustafa Doğan, hastalığının daha fazla ilerlememesi için tedavi sürecinin hızlanmasını istiyor.

Hastalığından dolayı her geçen gün yürümekte zorluk çektiğini söyleyen Mustafa Doğan, “Hastalığım kaslara bağlı bir hastalık olduğu için, her geçen gün yorgunluk daha da artıyor. Artık birkaç adım atınca dizlerim çöküyor. Bu hastalığın tedavisi henüz kısmen yok ama durdurulması için bir şeyler yapılmasını istiyorum. Tedavinin hızlanması için gerekli yerlere başvurdum ama olumlu bir yanıt alamadım. Daha önce tedavi yöntemlerine başvurduk ve zaten tedavi görüyorum ama tahlil sonuçlarım 9 ay gibi çok geç sürelerde çıktığı için, hastalığım daha da arttı. Tedavi sürecimin hızlandırılması için gerekli mecraların yardım elinin uzatılmasını istiyorum” dedi.

Doğan hastalığın çözümünün Türkiye’de de olduğunun bilgisini edindiklerini ve süreç hızlanmazsa yürüme yetisini kaybedebileceğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Kas hastalığı ile mücadele eden bir bayan daha var, İzmir’de kendisi ve çay bardağını bile zor tutuyordu. Hindistan’da tedavi görmek için yardım toplamış ve gidip gelmiş kendisi. Ben de kendisiyle konuştum ve nasıl olduğunu sordum. Kendisi daha iyi olduğunu ve hastalığın durduğunu, yapamadıklarını rahatlıkla yapabildiğini söyledi ve bana da tavsiye etti. Ben de gerekli yerlere başvurduktan sonra, oradaki imkanların burada da olduğunu söylediler bana ama bir sonuç alamadım. Ben yürüme yeteneğimi de kaybetmeden bu sürecin hızlandırılmasını istiyorum çünkü o zaman dönüşü olmayabilir bunun.” (iha)

te geçildi. Yapılan çalışmalarda şahıslara geçtiğimiz Cumartesi akşamı Bozantı caddesinde müdahale edildi. Şahıslar araçla 3 ekip otosuna çarparak kaçınca, aralıksız yapılan kapsamlı çalışmalarda şahısların kaldığı yer tespit edilerek operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda şahısların tüm bağlantıları tespit edilerek evlerde aramalar gerçekleştirildi ve kaçan araç üstü branda ile kapatılarak gizlenmiş şekilde bulundu.

Ekipler tarafından evde yapılan aramada, 24 parça halinde 800 gram metamfetamin, 1 adet 7x65 tabanca ve 5 adet fişek, 1 adet uyuşturucu paketlenmesinde kullanılan rulo folyo, 2 adet hassas terazi ve 10 bin 150 TL suçtan elde edilen haksız kazanç ele geçirildi. 4 kişi de 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan gözaltına alındı.(iha)