YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 11:20   Güncelleme : 28-05-2021 11:20

KARŞILIK BEKLEMEDEN HİZMET EDİYORUZ

KARŞILIK BEKLEMEDEN HİZMET EDİYORUZ

Kayseri Valiliği’ne bağlı il sivil toplumla ilişkiler müdürlüğü yetkilileri Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.

ASKON Kayseri başkanı Ali Özcan yaptığı açıklamada sivil toplum kuruluşlarının(STK) önemine değindi. Özcan, “Öncelikle Müdürümüz Osman Bal Bey ve kıymetli Ruşen Görücü Bey’e teşekkür ederim. Bize her zaman yardımcı oluyor, derneklerin işlerini kolaylaştırıyorlar. Derneklerin çok sayıda faaliyet alanı ve resmi evrağı var. Ne zaman takıldığımız bir yer olsa yardımcı oluyorlar.” Dedi. Ali Özcan, “Biz kamu yararına faaliyet gösteren bir dernek olarak iki senede bir detaylı olarak denetime giriyoruz. Aldığımız her kuruş, verdiğimiz her kuruş, alınan ürünler inceleniyor, yapılan faaliyetlere göz atılıyor. Çok şükür hiçbir eksiğimiz olmadan yolumuza devam ediyoruz. Pandeminin sıkıntılarına rağmen bizler faaliyetlerimizi elimizden geldiğince devam ettiriyoruz. Toplumda eksik gördüğümüz yerleri tamamlamaya fedakâr yönetimimizin desteğiyle gayret ediyoruz” dedi.

Her Hafta 2 Üye Aramıza Katılıyor

Ali Özcan, “Hali hazırda ülkemiz genelinde 122011 dernek mevcut. Günlük 10 ve üzeri dernek kurulmaya devam ediliyor. Ülkemiz dernekler açısından çok zengin bir ülke sayılabilir. Bunun temelinde topluma karşılıksız hizmet etmek yatıyor. Dernek faaliyetinde bulunmak demek, kişinin içinde yaşadığı toplumun değişim sürecinde bir seyirci olmaktan çıkıp, toplumsal değişim olgusuna aktif katkıda bulunmaya karar vermesi anlamını taşıyor. Toplumsal başarıya bilinçli olarak katkıda bulunabilmek için öncelikle “Sosyal Sorumluluk” hissetmek gerekiyor. Bizler bu manada duyarlı bir toplumun içerisindeyiz. Şu salgın sürecinde dahi bu hafta iki yeni üyemizi aramıza kattık. Bu durum pandemi yasakları olmadığı sürece devam ediyor. Bizler de ortaya koyduğumuz misyon ile çalışmalarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.