SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-05-2020 15:15   Güncelleme : 15-05-2020 15:15

KARPUZATAN BÖLGESİNDE KOVİD-19 TEDBİRLERİ SIKILAŞTI

KARPUZATAN BÖLGESİNDE KOVİD-19 TEDBİRLERİ SIKILAŞTI

 

 

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve süreç içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan koronavirüs tehlikesine karşı,Kayseri Ticaret Borsası Karpuzatan bölgesi girişinde tedbirlerini sıkılaştırdı.

Kayseri’de sucuk, pastırma et ve et ürünleri üretiminin gerçekleştirildiği Karpuzatan girişi nizamiyesinde Kayseri Ticaret Borsası, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocasinan Belediyesi ortaklaşa ekip oluşturarak kontrolleri gerçekleştirdi.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Karpuzatan Bölgesinde aldıkları önlemlerle ilgili olarak şöyle konuştu. “ Bilindiği üzere Karpuzatan bölgemiz Kayseri’nin dikkat edilmesi gereken en hassas yerlerinden biridir. Burada üç kurum bir araya gelerek kontrol noktası oluşturduk. Ekibimiz ziyaretçilerin ateşlerini ölçüyor, maske ve hijyen kontrollerini yapıyor. Sıkıntılı bir durum yoksa ziyaretçilerin girişini gerçekleştiriyorlar dedi.

Küresel boyutta mücadele edilen koronavirüsün Kayseri’de yayılmasını engellemek için tüm kurum ve kuruluşlar ve  bireylere görev düştüğünü kaydeden Başkan Bağlamış, " Kayseri Ticaret Borsası olarak, koronavirüs tedbirlerimizi uygulamaya koyduk. Ticaretin de hayatın da devam edebilmesi için maksimum hijyen kurallarına uyuyoruz" dedi.

Karpuzatan Bölgesinde faaliyet gösteren firmalara “ Hijyen Kiti Paketi “ hediye ettiklerini belirten Başkan Bağlamış, firmalarımıza hem destek, hemde salgına karşı tedbirler noktasında dikkat çekmek adına içerisinde maske, eldiven ve dezenfektan oluşan hijyen paketi oluşturduk.Biz birlikte güçlüyüz ve tedbiri asla elden bırakmadan evde kalmaya devam ederek, paniğe kapılmadan kendimizi ve sevdiklerimizi korumalıyız. Koronavirüs salgınının en kısa sürede sonlanmasını diliyorum “ ifadelerini kullandı. (Kurum Haber)