GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2020 11:16

KARAYEL’DEN YUNAN VEKİLE BAYRAK TEPKİSİ

KARAYEL’DEN YUNAN VEKİLE BAYRAK TEPKİSİ

Türkiye-AB karma parlamento komisyonu başkanı ak parti kayseri milletvekili ismail emrah karayel, yazılı bir açıklama yaparak şu değerlendirmede bulundu:

Avrupa Parlamentosu’nun 29 Ocak 2020 tarihli Genel Kurul oturumunda Yunan üye Ioannis Lagos tarafından bayrağımıza yönelik gerçekleştirilen çirkin ve hadsiz eylemi nefretle kınıyorum.
Yüce Türk milletinin şanı ve onuru; birlik, beraberlik ve bağımsızlığının simgesi olan bayrağımıza yönelik bu hadsiz eylem hiçbir şekilde kabul edilemez. Bayrak, milletimizin kırmızı çizgisidir. Bu çizgiyi kim ihlal ederse, karşısında Türk milletini bulacaktır.
Bu vahim hadisenin, çok sesliliğin ve çok kültürlülüğün savunucusu olması gereken Avrupa Parlamentosu çatısı altında gerçekleşmesi son derece üzücü ve düşündürücüdür. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve islama fobinin Avrupa Birliğinde yeri olmamalıdır.
Bu kapsamda beklentimiz, şanlı bayrağımıza yönelik bu menfur saldırının Avrupa Parlamentosu tarafından mümkün olan en sert şekilde kınanması ve failinin hak ettiği şekilde cezalandırılmasıdır.
(Kurum Haber)