GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2020 15:31

KALIN’DAN 8 MART MESAJI

KALIN’DAN 8 MART MESAJI

MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın 8 Mart Dünya Kadınlar günü basın açıklaması:

Ülkemizde ve coğrafyamızda yaşanan bunca acı ve gözyaşı arasında kadınlar neyi kutlayacak?

Sınır ötemizde kahramanca mücadele veren Mehmetçiğimiz bir taraftan gurur vesilemizdir, diğer taraftan şehadetlerinin acısı yasımızdır. Böyle bir ortamda, kadınlarımızın bayram olarak kutlaması gereken gün her gün gelen şehit haberleri ve coğrafyamızda akan gözyaşı nedeni ile adeta yas günü olmuştur.

Son yıllarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar nedeni ile gözü dönmüş hainler kadınları eşsiz, evlatsız, babasız, bırakmaktadır. Yaşanan bunca acı ve gözyaşı arasında “Dünya Kadınlar gününde” kadınlar neyi kutlayacaktır ?

Diğer bir taraftan da kadınlarımız ile ilgili hiç de iç açıcı olmayan tablolar ortadadır.

Resmi rakamlara göre 2019 yılında 474 kadın cinayeti işlenmiş, 2019 yılında kadınların şüpheli ölümleri artmıştır. Kadınlar evde, yol kenarında, denizde, dere kenarında şüpheli bir şekilde ölü bulunmuştur.Hemen hemen her şehrimizde kadın cinayetleri vuku bulmuş ve 152’sinin failine ulaşılamamıştır.

Yinede bu kadar olumsuzluk arasında umudumuz daim ve diridir.

Tüm bu umudu kadim tarihimizden ve damarlarımızda akan asil kandan almaktayız.

Kadın olmak her şeyden önce başı dik olmaktır. Kadın olmak, tükenmemektir. Aile içindeki dengenin, düzenin, sevgi ve şefkatin kaynağı olmaktır. Hala 4 milyondan fazla kadının okuryazar olmadığı bir ülkede ayakta durabilmektir. Kısacası kadın olmak yürekli olmak, mücadeleci olmaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak “Türkiye’nin Kadınları Türkiye’nin Yarınları” diyerek varlık ve gönül coğrafyamızı genişlettiğimiz ve kendisini yarınlarda görmek isteyen tüm kadınlarımızı her zaman aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum.

Geçmişten bugüne, Türk tarihine adıyla, sanıyla, canıyla ve kanıyla mührünü vurmuş tüm kadınlarımızı meslek grubu, statüsü ne olursa olsun rahmetle yad ediyorum.

Ülke olarak zor günlerden geçtiğimizi, bu zor günleri en çok da kadınlarımızın aile içerisinde ve dışında göstermiş oldukları feraset, sağduyu ve mücadele ile aşacağımızı söylemek istiyorum.

Kadının diğer ismi mücadeledir, azimdir, umuttur.

Evde, tarlada, iş hayatında ve çeşitli yerlerde varlık gösteren tüm kadınlarımızın asil Türk analarımızın, kız kardeşlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. (Kurum Haber)