SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 16-12-2021 13:50   Güncelleme : 16-12-2021 13:50

KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

KABLO HIRSIZLARI YAKALANDI

            Kocasinan İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde çeşitli tarihlerde faili meçhul evden, haberleşme enerji ve nakil kablosu, bağ, bahçe ve tarladan hırsızlık olayları meydana gelmiştir. 

            İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüpheli/şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışma sonucunda, olayın şüphelileri olarak tespit edilen (M.L.) ve (İ.D.) isimli şahıslar 22 Kasım 2021 tarihinde, olayın diğer şüphelisi  (M.Ü.) ise 14 Aralık 2021 tarihinde yakalanmıştır.

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığı bölgesinde (3) haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlık, (2) evden hırsızlık (2) bağ, bahçe ve tarladan hırsızlık olayı, olmak üzere toplam (7) faili meçhul olay aydınlatılmıştır. 

            Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli (M.L.) ve (İ.D.) 23 Kasım 2021 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, 14 Aralık 2021 tarihinde yakalanan diğer şüpheli (M.Ü.) ise sevk edildiği adli makamlarca Adli Kontrol Kararı verilerek serbest bırakılmıştır.

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.