GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-08-2020 17:26   Güncelleme : 11-08-2020 17:26

JANDARMADAN PINARBAŞI VE YAHYLALIDA ÇİFTE OPERASYON

JANDARMADAN PINARBAŞI VE YAHYLALIDA ÇİFTE OPERASYON

T.C. Kayseri Valiliği İl Basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimiz Jandarma Komutanlığınca yürütülen asayiş faaliyetleri kapsamında; 11.08.2020 tarihinde‘Yasadışı Kenevir Ekimi’ ve ‘Tarihi Eser Kaçakçılığı”mücadelesi neticesinde gerçekleştirilen operasyonlarda; Pınarbaşı İlçesinde (F.C.) isimli şahsın bahçesinde yapılan kontrolde(122)Kök Kenevir bitkisi ele geçirilerek imha edilmiştir.

Yahyalı İlçesinde(Ş.D.) isimli şahıs tarafından ormanlık alana ekilen; (51)Kök Kenevir bitkisi ile (50) gr. Kubar Esrarele geçirilmiş,(51) kök kenevir bitkisi imha edilmiştir.

Yahyalı İlçesinde(O.T.) isimli şahsın aracında yapılan aramada; (1)adet taş kabartma levha ele geçirilmiş olup,(F.C.), (Ş.D.) ve (O.T.) isimli şahıslarhakkında yasal işlem başlatılmıştır.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olanfaaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecek. (Kurum Haber)