GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-10-2020 18:32   Güncelleme : 13-10-2020 18:32

JANDARMADAN KABLO OPERASYONU

JANDARMADAN KABLO OPERASYONU

Kayseri İli Yeşilhisar İlçesiKeşlik, Kale ve Doğanlı Mahalleleri ile Nevşehir İli Ürgüp İlçesinde çeşitli tarihlerde Türk Telekom Müdürlüğüne ait toplam (800) m. telefon kablosunun çalındığı bilgi alınmıştır.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından hırsızların yakalanmasına yönelik yapılan çalışma sonucunda;  şüpheli oldukları tespit edilen (S.G.) ve (F.K.) isimli şahıslar Develi İlçesi yol ayrımında 12 Ekim Pazartesi günü saat:09.30 sıralarında dur ihtarına uymayarak kaçmıştır. Yapılan takip sonucunda, arazide çamura saplanan araç ile birlikte şüpheli (S.G.) isimli şahıs yakalanmış olup,(F.K.) isimlişüpheli şahıs ise olay yerinden kaçmıştır. Araç içerisinde yapılan kontrolde bakırı çıkarılmış (200) kg. telefon kablosu ele geçirilmiştir.

Yakalanan (S.G.) isimli şüpheli, 12 Ekim 2020 tarihinde sevk edildiğiadli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Olay yerinden kaçan (F.K.)isimli şüpheli şahsın yakalanma çalışmalarına devam edilmektedir.

İlimiz Jandarma Komutanlığı bölgesinde (3), Nevşehir İli Jandarma Komutanlığı bölgesinde ise (1) olmak üzere toplam (4) faili meçhul haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı olayı aydınlatılmıştır. Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olanfaaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.