SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 16-08-2021 16:08   Güncelleme : 16-08-2021 16:08

JANDARMADAN HIRSIZLIK OPERASYONU

JANDARMADAN HIRSIZLIK OPERASYONU

Kocasinan ve İncesu İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesinde çeşitli tarihlerde faili meçhul ev ve inşaat ile haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlık olayları meydana gelmiştir.  

İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüpheli/şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışma sonucunda, olayın şüphelileri oldukları tespit edilen (M.G.) ve (S.T.) isimli (2) şüpheli, 12 Ağustos 2021 Perşembe günü saat:18.00 sıralarında olayda kullanmış oldukları 38 XX XXX plakalı araç ile birlikte yakalanmıştır.

İlimiz Jandarma Komutanlığı bölgesinde (3) haberleşme ve enerji nakil kablosu, (3) evden ve  (1) inşaattan hırsızlık olayı, İlimiz Emniyet Müdürlüğü bölgesinde ise (1)  bağ, bahçe ve tarladan hırsızlık olayı olmak üzere toplam (8) faili meçhul olay aydınlatılmıştır. 

Yakalanarak gözaltına alınan (2) şüpheli, 13 Ağustos 2021 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülen faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.