GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2020 12:02   Güncelleme : 11-12-2020 12:02

JANDARMA KABLO HIRSIZLARINI ENSELEDİ

JANDARMA KABLO HIRSIZLARINI ENSELEDİ

Kayseri İli Bünyan, Develi, Pınarbaşı ve Tomarza İlçelerinde çeşitli tarihlerde Türk Telekom Müdürlüğüne, Devlet Su İşleri Müdürlüğüne (DSİ) ve vatandaşlara ait sulama kuyularından haberleşme ve enerji nakil kablolarının çalındığı bilgisi alınmıştır.

Jandarma Suç Aaştırma Timi (JASAT)tarafından hırsızların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda,08 Aralık 2020 günü olayın şüphelileri oldukları tespit edilen(R.G.) ve (Y.K.)isimli şahıslar kablo hırsızlığı yaptıkları esnada suçüstü yakalanmış olup, araçlarının içerisinde yapılan arama sonucunda(87) metre çalıntı kablo ile kablo çalmada kullandıkları malzeme ve (5,6) gram uyuşturucu madde (Metamfetamin)  ele geçirilmiştir.

Yakalanan (R.G.) ve (Y.K.) isimli şüpheliler, 10 Aralık 2020 günü sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı bölgesinde (25) ve Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü bölgesinde (1) olmak üzere toplam (26)faili meçhul Haberleşme ve Enerji Nakil Kablo Hırsızlığı olayı aydınlatılmıştır.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.