YEREL
Giriş Tarihi : 02-05-2022 10:37

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BAYRAM MESAJI

İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN BAYRAM MESAJI

 

BAYRAM; BARIŞ, HUZUR VE MUTLULUK GETİRSİN

İyi Partili Kazım Yücel, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yücel, Ramazan Bayramının başta Müslüman Türk Milleti olmak üzere İslam alemine ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Yazılı bir açıklama yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, "Kıymetli hemşerilerim, hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Bir Ramazan ayını daha arkamızda bırakmanın burukluğunu yüreklerimizde hissederken, Yüce Allah’ın bizleri Mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşturmuş olmasının sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Pandeminin gölgesinde geçen Ramazanların ardından bu sene 2 yılın ardından ilk kez Ramazan Bayramını yüz yüze kutlayacağız. Bunun mutluluğunu yaşarken yine de temkinli olmak gerektiğini hatırlatmak isterim. Ne kadar maske zorunluluğu ve diğer kısıtlamalar kalkmış olsa da pandemi süreci resmi olarak yapılan bir açıklama ile sona ermedi. O yüzden bayram ziyaretlerimizde risk grubunda olanları unutmamak ve onları tehlikeye atmamak için temkinli davranmayı sürdürelim" dedi.

Yücel, "Dünya'da kan ve göz yaşı maalesef durmuyor. Dini, dili, rengi, teni ayrım yapmaksızın insanlar savaş veya bir başka bahane ile öldürülüyor, insanlara eziyet edilip vatanlarından sürülüyor. Bunun en yakın örneğini Ukrayna- Rusya Savaşında görüyoruz. Nedeni ne olursa olsun, insanlar öldürülüyor, insanlara eziyet ediliyor ve yurtlarından sürülüyor. Yine Müslüman coğrafyalarda da kan ve gözyaşı durmuyor. Müslümanlar, ezilmeye ve hor görülmeye devam ediyor. Kudüs'te her Ramazan ayında yaşandığı gibi bu Ramazan ayında da Müslümanlara işgalci İsrail tarafından eziyetler edildi, Mescidi Aksa'ya işgalciler postalları ile ayak bastı. Yine, Türkiye'nin ve Dünya'nın gündeminde olmasa da Doğu Türkistanlı Türkler, Çin zulmü altında zulme ve soykırıma uğruyor. Ukrayna, Doğu Türkistan, Filistin başta olmak üzere nerede mazlum varsa İyi Partililer olmak üzere yanlarında olacağız, mazlumları korumaya devam edeceğiz ve onların sesi olacağız." dedi.

Terörle mücadelenin kahramanlarını da unutmayan İyi Partili Kazım Yücel, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz başta olmak üzere devletimizin diğer teşkilatları, ülkemizin huzuru, güveni ve esenliği için gece gündüz demeden mücadelesini sürdürüyor. Ülkemiz üzerindeki kirli senaryoları bertaraf etmek için mücadele verildi ve verilmeye de devam ediyor. Bu uğurda vatanı, ezanı, bayrağı ve milleti için canını ortaya koyup şehit olanları rahmetle anıyorum. Bu uğurda gazi olup da vefat edenlere rahmet diliyorum. Gazi olup da yaşamını sürdürenlere hayırlı ömürler diliyorum. Görevi başındaki kahramanlara başarılar dileyip, tırnaklarına taş değmesin diye de dua ediyorum" şeklinde konuştu

Yücel, "Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin ve İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı bir kez daha en kalbi duygularımla kutluyor; savaşlardan ve çatışmalardan bunalan dünyaya bayramın barış, huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin