YEREL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 16:50   Güncelleme : 17-02-2021 16:50

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KAYSERİ ÜRETİCİSİ ZOR DURUMDA

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KAYSERİ ÜRETİCİSİ ZOR DURUMDA

-KAYSERİ’ DEKİ ELMA VE PATATES ÜRETİCİLERİMİZİN TONLARCA ÜRÜNÜ ELLERİNDE KALMIŞTIR
-ZARAR EDEN ÜRETİCİLERİMİZİN GİDERLERİNE BİR DE DEPOLAMA MALİYETİ EKLENMİŞTİR
ÜRETİCİLERİMİZİN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMELİDİR
HER SEÇİMDE REKOR OY VERDİĞİ İKTİDARI, ÇİFTÇİMİZ BİR KEZ OLSUN YANINDA GÖRMEK İSTEMEKTEDİR


İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, elma ve patates üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı. Ataş, “Kayseri üreticisi zor durumda” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) üreticilerin sıkıntılarını gündeme taşımaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, elma ve patates yetiştiriciliğinde ülkenin lokomotifi olan Kayseri’de üreticilerin zor durumda olduğuna dikkat çekti.
İKTİDAR ÜRETİCİLERİ DESTEKLEMELİDİR
“Ekonomik krizde vatandaşın alım gücünün düşmesinden ve pandemi sürecinin uzamasından dolayı, Kayseri’ deki elma ve patates üreticilerimizin tonlarca ürünü ellerinde kalmıştır.” diyen Ataş, iktidara üreticilerin desteklenmesi çağrısı yaptı. Milletvekili Dursun Ataş, “Yahyalı’daki Elma üreticileri ve diğer ilçelerimizdeki Patates üreticileri, ellerinde kalan ürünlerini soğuk hava depolarında muhafaza etmektedir. Zaten zarar eden üreticilerimizin giderlerine bir de depolama maliyeti eklenmiştir. Şehir ve ülke ekonomisine katkı sunmak için ekonomik krizde bile zarar etme pahasına üretim yapmaya çalışan üreticilerimizin mağduriyetleri giderilmelidir. Her seçimde rekor oy verdiği İktidarı, hiçbir zaman yanında görmeyen çiftçimiz, bir kez olsun yanında görmek istemektedir” şeklinde konuştu.