YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 14:06   Güncelleme : 01-02-2021 14:08

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ İŞÇİLERİN SESİ OLDU

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ İŞÇİLERİN SESİ OLDU

3 FARKLI ÜCRET UYGULAMASI İŞÇİLER ARASINDAKİ İŞ BARIŞINI BOZUYOR
KURUM İDARECİLERİ VE ÇALIŞANLARI KARŞI KARŞIYA GELİYOR
FARKLI ÜCRET UYGULAMALARI İŞ BARIŞINI BOZUYOR
ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI BU UYGULAMA BİRAN ÖNCE DÜZENLENMELİ


İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş,  işçiler arasında adaletsizliklerin olduğunu belirterek, bu durumun iş barışına zarar verdiğini söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğünde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Ataş, “Kurumdaki 3 farklı ücret uygulaması işçiler arasındaki iş barışını bozmakta, kurum idarecileri ve çalışanları karşı karşıya getirmektedir” dedi.


İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de işçilerin sesi oldu. İşçilerin mağduriyetlerinin kurumlarda devam ettiğini dile getiren Ataş, Karayolları Genel Müdürlüğü'nde çalışan işçiler arasındaki ücret adaletsizliğine dikkat çekti. 
BU DURUM İŞ BARIŞINA ZARAR VERİYOR
Konuyu Meclis gündemine taşıyan Milletvekili Dursun Ataş, “Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan, farklı dönemlerde kadroya alınan, kurumda aynı işi yapan işçilerimizin ücretleri arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Bu işçilerimiz yıllardır her toplu sözleşme döneminde umutlandırılmış fakat beklentileri bir türlü karşılanmamıştır. Kurumdaki 3 farklı ücret uygulaması işçiler arasındaki iş barışını bozmakta, kurum idarecileri ve çalışanları karşı karşıya getirmektedir. İşçilerin verimli çalışmasını engellemektedir. Anayasanın eşitlik ilkesine de aykırı bu uygulama biran önce düzenlenmeli, yaz kış demeden, gece gündüz ayırmadan zor şartlar altında çalışan cefakâr karayolları işçilerimizin mağduriyetleri giderilmelidir” ifadelerini kullandı.