YEREL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 14:12   Güncelleme : 31-08-2020 20:37

İYİ PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

İYİ PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Kayseri Büyükşehir Belediye eski Başkanı Sayın Mustafa ÇELİK, İYİ Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekili Sayın Kazım YÜCEL’in  bir yerel televizyon kanalında belediyelerimizin borcu konusunda sorulan bir soruya, sayın ÇELİK’in de açıklamalarında belirttiği gibi, doğru bir yaklaşımla belediyelerimizin borç batağı içerisinde olduğunu açıkça dile getirmiştir. Sayın ÇELİK’in bilmesi gerekir ki, yıllardır yönettiğiniz belediyelerin borç batağında olmasının sorumlusu, 31 Mart seçimleri ile belediye meclisine giren,  ne İYİ Parti’dir ne de İYİ Parti’nin mecliste temsilcisi olan Meclis Üyeleridir.

Sizler, yıllardır bu belediyeleri yöneten AKP’nin halef, selef belediye başkanlarısınız. Sizin, sizden önceki belediye başkanının ve sizden sonraki başkanın arasındaki polemiğe bizleri meze yapmanıza asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz de…

Sizlerden, İncesu Belediye Başkanınızın  belediye başkanlığı seçimleri sonrasında daha önceki AKP’li belediye başkanınızın borca batık belediye devraldığını , televizyon ekranlarında ve ilçe billboardlarında ilan ettiği gibi, şeffaf belediyecilik anlayışının oluşması adına siz ve sizden sonraki başkanında belediyelerimizin borçlarını göreve geldiğiniz de kamuoyuna açıklamanızı beklerdik.

Sayın ÇELİK, siz neden göreve geldiğinizde devraldığınız borçları şeffaf bir şekilde dile getirmeniz de sustunuz ya da neden şimdi dile getiriyorsunuz.

Bizim şahıslar ile işimiz olmaz, İYİ Partinin meclisteki sözcüleri olan Meclis üyelerimizi “figüran ve piyonlukla” suçlayacağınıza, görevinizin başındayken, döneminizde açıklamalar yapsaydınız.

Biz İYİ Parti teşkilatları ve organları olarak, gündemi değiştiren değil, gündemi yakından talip eden bir muhalefet duruşu ile yolumuza devam edeceğiz. Ne ballı parsellere ne de kamu yararına olmayan işlere müsaade edeceğiz.  Toptan hayırcı ve toptan evetçi olmadık, olmayacağız. Hemşehrilerimizin, şehrimizin, kamunun menfaatleri doğrultusunda mücadelemize devam ederken, hemşehrilerimizin de sesi olmaya her platformda devam edeceğiz.

Sayın ÇELİK, size bir kez daha bizim şahıslar ile işimiz olmadığını hatırlatırken;

Unutmayınız ki; yıllardır senaryoyu yazan da, filmi çeken de, başrolde oynayan da , figüranda  sizlersiniz, aranızda ki, kısır çekişmeye bizleri alet edemezsiniz…

İYİ Parti’yi ve onun meclisteki temsilcisi olan ve hemşehrilerimizin daima takdirini kazanmış meclis üyelerimizi  “ figüranlık, piyonluk” ile suçlamalarınızı asla kabul etmiyor ve sizi kınıyoruz...