YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2021 15:52   Güncelleme : 23-07-2021 15:52

İŞ İNSANI YILMAZ, 200 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

İŞ İNSANI YILMAZ, 200 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ

 

  İstanbul’da yaşayan Kayserili hayırsever iş adamı Murat Yılmaz,  Kayseri’de kurban bayramı arifesinde yaklaşık 200 çocuğu giyindirerek sevindirdi. Çeşitli mahallelerden aileleriyle birlikte getirtilen ve lüks bir alışveriş merkezinde baştan aşağı giyindirilen çocukların sevinci ise yüzlerine yansıdı.

          İş insanı Murat Yılmaz, “Bizler her ne kadar İstanbul’a gidip yerleşmiş olsak ta bir tarafımız tamamen memleketimiz Kayseri’dedir. Bizim zamanımızda kıyafet yıldan yıla ya da bayramdan bayrama alınırdı. Böyle lüks ve tüketim içinde hiç olmadık. Günümüzdeki nesil için her şeyin bol olduğu bir dönem ama aşırı tüketim, beğenmeme, kanaat ve şükür etmeme gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Babamız bize bayram öncesi kıyafet veya ayakkabı alınca asıl bayramı biz yapmış olurduk. Bir veya iki parça alınan kıyafetle çok mutlu olurduk. Yıl boyu o kıyafetimize bayramlığımız derdik. Bayramlık biz çocuk iken çok mühim idi kendimizi özel hissederdik, bayramı ayrı bir coşkuyla yaşardık. Şimdi de çocukların bayramlık kıyafetle kendilerini özel hissetmelerini istediğim için bu geleneği başlattım” dedi.

  Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bayram gecesi sabahın olmasını hemen isterdik. Bayramdan önce alınan yeni kıyafetleri yastığımız altında saklardık. O gece içimizde heyecan olurdu bir an önce sabah olmasını isterdik hemen kalkıp abdest alıp bayramlık kıyafetimizi giyer babamızın yanında camiye giderdik. Herkes camiye gelmiş olurdu herkesin yüzünde bir tebessüm mutluluk olurdu. Hele biz çocuklarda yeni kıyafet ve ayakkabı heyecanı ve sevinci çok farklı idi. Biz bunları yaşadık bu nedenle günümüzdeki çocuklarında bu tür duyguları tatması ve çifte bayram yapması için ben elimden geldiği kadar her yıl memleketim Kayseri’de çocukların bayram sevincine katkıda bulunmak istiyorum. Allah izin verirse bu geleneği devam ettireceğim.”  Haber Merkezi