KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 23-08-2019 11:49   Güncelleme : 23-08-2019 12:11

İLAHİ SANATÇISI KENAN GÜNGÖR KAYSERİ'DE

İLAHİ SANATÇISI KENAN GÜNGÖR KAYSERİ'DE

 

27 Yıldır Almanya'da, Ezgi ilahi türkü düğün nişan organizesini yapan Avrupa ülkelerinde bilenen sevilen sanatçı Çorumlu ilahi sanatçısı Kenan Güngör ve Dj eşi Cemile Güngör Kayserili doğumlu Hollandalı iş kadını Zümrüthan Yıldızın misafiri olarak şehrimize geldiler. 

Kültür sanat edebiyat insan ilahi sanatçısı Kenan Güngör ve Dj eşi Cemile Güngör’ü Radyo Türkiye’m dinleyicilerine kendilerini anlatılar, Kenan Güngör, hayranları tarafından beğenilen “Kabe’ye Gidemedim, Canlar Canı ve Güllerin Efendisi” Albümlerinden örnek verdi.

Kenan Güngör,” 27 yıldır Almanya da Hicaz İlahi Gurubumla Avrupa ve Türkiye de olmak üzere aynı frekansla gönül birliği içinde davetlerle düğünlere geliyorum. Birlikte olduğumuz Abdurrahman Önül, Sedat Uçan, Mustafa Karataş gibi sanatçı kardeşlerimizle halk konseri organizelerinde birlikte oluyorum. Bizleri Kayseri ye davet eden 40 yıl Hollanda’da kalan Türk iş kadını olan daha sonra beş oğluyla Denizli’de havlu tekstil işine giren Zümrüthan Yıldız’a eşim kızım ben kendi adıma teşekkür ederim teşekkür ederim. 40 yıl Hollanda kalarak burada kültür sanat insanları tanıması kendisinin kültür verdiği değerdendir, Yüksel Kalkanın yazdığı milli mücadeleyi anlatan” Kod Adı Feride isimli ve Kayseri kültürünü anlatan Aslan Gayserilim kitabına sponsor olması ayrıca beni de mutlu etti. Kayseri deki Milli mücadeleyi anlatan kitabı bizde Avrupa’da tanıtacağız inşallah.               Kayseri ve ilimiz Çorumun gelenekleri ve görenekler bizim kültürümüzle aynısı sayılır yabancılık çekmedim. Bu şehrin güzel insanlarına ve sizlere teşekkür ederim” dedi.

Çocuk yaşta gurbete giden Kenan Güngörün Düğün ve konserlerde Dj’lik yapan eşi Cemil Güngör kendisini anlatırken göz kapaklarının arkasına sığınmış gözyaşı damları sanki memleket özlemi ifade ediyordu,” Acı vatan Almanya bir işçinin kızı olarak iki yaşında Almanya gider kalabalık ailenin en büyük kızıdır kardeşlerine annelik eder. Güzel sanatları edebiyatı çok sever ama içindeki istek yerine gelmez kaderin önüne diz çöker ne derse onu yapacaktır. Yıllar hızla geçer gen kız olmuştur. Kaderi değişir çok şanlı bir evlilik yapar çünkü ikisi de sanat seven edebiyi yat sevendir. Burada kader güler ve üç kızları olur mutlu yaşamları devam eder. 1989 yılında İlahi sanatçı Kenan Güngörle evlilik yaptım çok mutluyum,.. Üç çocuklu bir anne olarak çalışmayı seven birisiyim 12 yıldır Dj Cemile Olarak Nişan, Kına, Sünnet düğün matına programlar sunuyorum bizi İç Anadolu’nun incisi güzel şehir Kayseri’ye davet eden kendiside gurbetçi iş kadını Zümrüt hanıma ve yine kardeşimiz Asuman Yiğitoğlu’na teşekkür ederim.”dedi. YÜKSEL KALKAN