SİYASET
Giriş Tarihi : 03-09-2020 19:27   Güncelleme : 03-09-2020 19:27

İKTİDAR COVİD İLE MÜCADELEYE FIRSAT BULAMIYOR

İKTİDAR COVİD İLE MÜCADELEYE FIRSAT BULAMIYOR

CHP İl başkanı Ümit Özer’in basın toplantısındaki konuşma metninde şu ifadeler yer aldı:

2019 yılının son ayında ilk kez Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs hayatımızı alt üst etmeye devam ediyor.

Ülkemizde ilk olarak Mart ayında ortaya çıkan virüsle mücadele konusunda ilk dönemlerde başarılı bir performans gösteren ülkemiz maalesef son dönem uygulamalarıyla hiç de iç açıcı bir görüntü çizmiyor.

Sağlık Bakanlığı günlük olarak bir takım rakamlar paylaşsa da alanda gördüğümüz tablo bu rakamların gerçekle örtüşmediğini çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

Maalesef tüm alanlarda olduğu gibi sağlık konusunda da rakamları tersyüz ederek, başarısızlığını gizlemeye çalışan iktidar bu konuda da benzer bir yaklaşım içinde…

Geçtiğimiz günlerde Sayın Milletvekilimiz ve yönetim kurulundan arkadaşlarımızla sağlık örgütleri ve kuruluşlarına yaptığımız ziyarette gördük ki, yaşadığımız gerçekliğin iktidarın açıkladığı rakamlarla uzaktan yakından ilgilisi yok.

Öyle ki iktidarın Türkiye'nin tümünü içine alarak verdiği rakamlar maalesef Kayserimizde rakamların dahi altında kalıyor.

Ve hepsinden acısı iktidar Cumhuriyet ve Cumhuriyetin değerleriyle kavga etmekten covid ile mücadeleye fırsat bulamıyor.

Türk Milletinin en büyük zaferi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kontrollü bir şekilde kullanılmasına izin vermeyenlerin bir gün sonra Giresun'da bindirilmiş kıtalarla, iç içe miting yapmasının başka izahı yok.

Ülke ekonomisini iflas ettiren iktidar, ekonomik gerekçelerle yeni kısıtlamalara da gidemiyor. Altın kaplama musluklardan su içinler, israfı itibar olarak görenler, devletin kefen parasını bile yandaşlarına peşkeş çekenler iş vatandaşın sağlığına gelince ekonomik gerekçeleri ortaya koyuyor.

İtibar diye israf düzenini savunanlara sesleniyorum: sağlıkta tasarruf olmaz.. (Kurum Haber)