GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2020 12:45   Güncelleme : 03-07-2020 12:16

İHSAN GÖRÜCÜ KİTAPLARINI MÜFTÜ GÜVEN'E HEDİYE ETTİ

İHSAN GÖRÜCÜ KİTAPLARINI MÜFTÜ GÜVEN'E HEDİYE ETTİ

İmam Hatiplik mesleğinden emekli olan araştırmacı yazar İhsan Görücü yazarlığının 20. yılında yayınladığı Oku-Yorum, Yazı- Yorum ve Düşünce - Yorum kitaplarını emekli olduğu kurumun amiri il müftüsü Prof.dr. Şahin Güven'e makamında ziyaret  ederek hediye etti ve yazı-düşünce seyrü sülükünde faydalı, yararlı, başarılı olması için Şahin Hoca 'dan dua talep etti.

EMEKLİ İMAM VE YAZAR

1990 lı yıllarda Kayseri Hakimiyet Gazetesi' nde yazarlık serüvenine "Cumadan Cuma'ya" yazıları ile ilk adımını atmıştı. O  zamandan itibaren çeşitli gazete ve dijital sayfalarda aralıksız yazan araştırmacı yazar İhsan görücü, yazarlığı ile  ilgili olarak mihrapta vazifeli iken sözle hem araştırarak öğrenmeye ve mihrapta cemaatime anlatmanın çabası içerisinde  karınca kararınca çalıştım. Emekli olarak konuşma ve mihrap işi bitince eski bilgilerimi ve yeni araştırmalarımı medya  kanalından sürdürdüm. Allah bilmemiz gerekirken ve imkan varken öğrenmediklerimizden mesül tutacaktır. Aynı zamanda  bilgisini insanlarla paylaşarak aydınlatmamaktan da hesap soracaktır, insan başıboş bırakılmamıştır buyuruyor Kur'an' Kerimimiz bu nedenle okumaya ve yazmaya nefesim yetinceye kadar emek vermektir yegane amacım. Rabbimiz, okuduğumuzu doğru  anlamayı/ anlatmayı müyesser eylesin. Emeklerimizi boş etmesin endişesi sürekli kalbimi meşgul ederek bu duayla yapıyorum  bütün çabalarımı" dedi.

GÜVENDEN TEBRİK...   

 Prof. Dr. Şahin Güven de ziyaret esnasında, bir meslektaş olarak İhsan kardeşimizin çalışmalarından memnun kalıyorum.  Aklın ürettiği, fikir, düşünce ve insani ideallerin kitaplara kaydedilmesi sevgili peygamberimizin tavsiyesi ve hatta  emridir. "Ukayyidül ilme -İlmi kaydediniz" buyurarak inanları hem okumayı aynı zamanda diğerlerinin de yararlanması için  yazmaya teşvik ve hatta mecbur etmiştir. İhsan Görücü hocama ziyaret ettiği ve kıymetli eserlerini hediye etme zahmetine  katlandığı için çok çok teşekkür ediyorum, Allah C.C. razı olsun, okuma ve yazma yani ilim yolunda her zaman yanında ve  duacısıyız." diyerek kendileri de;" Erdemli Toplumun İnşası ve Gelenekten Geleceğe HASEKİ KONFERANSLARI" İsimli akademik  kitaplarını hediye etmiştir. (Haber Merkezi)