YEREL
Giriş Tarihi : 06-10-2020 12:49   Güncelleme : 06-10-2020 12:49

İCRA MEMURLUĞUNDAN SANATÇILIĞA…

İCRA MEMURLUĞUNDAN SANATÇILIĞA…

Ünlü müzik adamı Savaş Somuncu 2.single ı “Buralara gelme sakın” ı 7 Ekim 2020 Çarşamba günü piyasaya çıkarıyor..

Müzik eğitimciliği aranjörlük yapımcılık bestecilik gibi müziğe dair birçok dalla uğraşan Savaş Somuncu’nun ilginç bir hayat hikayesi var.

Liseyi bitirdikten sonra Vergi dairesinde icra memuru olarak 8 yıl çalışan Somuncu 1995 yılında Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanınca devlet memurluğundan istifa ederek müzik hayatına profesyonel olarak başladığını belirtiyor.Üniversite yıllarında geçimini sağlamak için sahne almadığı mekan kalmayan Savaş Somuncu bu arada bir taraftan besteler düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

“Memuriyet çok değerli ve fedakarlık isteyen bir iş kolu.Ancak müziğe aklını ve gönlünü vermiş biri olarak özgürlüğünüz olmalı…Farklı şeyler anlatmak ve söylemek için farklı bir yaşantınız olmalı.Bu nedenle memuriyetten o yıllarda istifa ettim.Birçok zorlukla mücadeleyle geçti yıllar.Hem maddi hem manevi…

Ama müzikle içiçe geçmiş bir yaşantım vardı.Bu herşeye değerdi.” Şeklinde konuşan Savaş Somuncu ilk single ı Anlat Hikayeni’yi toplumun her kesiminden insanların büyük beğeni ve takdirle karşıladığını, aynı ilginin “Buralara gelme sakın” la devam etmesini umduğunu belirtti.

Kendi müzik tarzını oluşturmaya çalıştığını gittikçe sıradanlaşan müzikal oluşumların dışında kalmaya çalıştığını belirten Savaş Somuncu yaptığı müziğe

“kısaca MTM diyorum.Yani Modern Türk Müziği.Bu yolda kararlılıkla yürüyeceğim.Modern ve güncel sound ları geleneksel müziğimizden motiflerle birleştirmeyi ilke edindim” diyerek sözlerini sürdüren Somuncu 7 Ekim de yayına girecek “buralara gelme sakın” ın ardından 3. Single ında yılbaşından önce piyasada olacağını belirtti.