SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 28-12-2021 12:21   Güncelleme : 28-12-2021 12:21

HIRSIZLIK ZANLISI 4 KİŞİ YAKALANDI

HIRSIZLIK ZANLISI 4 KİŞİ YAKALANDI

   İlimiz Kocasinan, Talas, Bünyan ve Melikgazi İlçe Jandarma Komutanlıklarının sorumluluk bölgelerinde çeşitli tarihlerde faili meçhul evden, haberleşme enerji ve nakil kablosu, bağ, bahçe ve tarladan, motosiklet, kamu kurum ve kuruluşlarından ve inşaattan hırsızlık olayları meydana gelmiştir. 

 

            İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; olayın şüphelileri olarak tespit edilen (S.Y.), (H.Y.) ve (M.T.) isimli şahıslar 12 Aralık 2021 tarihinde, olayın diğer şüphelisi (G.C.) isimli şahıs ise 23 Aralık 2021 tarihinde yakalanmıştır.

 

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığı bölgesinde (1) haberleşme, enerji ve nakil kablosu hırsızlığı, (1) evden hırsızlık, (7) bağ, bahçe ve tarladan hırsızlık, (1) motosiklet hırsızlığı, (3) inşaattan hırsızlık, (1) kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık olayı olmak üzere toplam (14) faili meçhul olay aydınlatılmıştır.  

 

            Yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerden (S.Y.), (H.Y.) ve (M.T.) isimli şahıslar 13 Aralık 2021 tarihinde, diğer şüpheli (G.C.) isimli şahıs ise 24 Aralık 2021 tarihinde yakalanarak sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

 

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik yapılan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.