SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 02-12-2021 15:32   Güncelleme : 02-12-2021 15:32

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ YAKALNDI

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ YAKALNDI

İlimiz Kocasinan, Sarıoğlan ve Özvatan İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgesinde çeşitli tarihlerde faili meçhul kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık/haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlık olayları meydana gelmiştir. 

 

            İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından faili meçhul hırsızlık olaylarının aydınlatılması ve şüpheli/şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; olayın şüphelileri olarak tespit edilen (M.L.) ve (İ.D.) isimli şahıslar 22 Kasım 2021 tarihinde, olayın diğer şüphelisi (M.Ü.) ise 29 Kasım 2021 tarihinde yakalanmıştır.

 

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığı bölgesinde (4) haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlık, (3) kamu kurum ve kuruluşlarından hırsızlık olayı olmak üzere toplam (7) faili meçhul olay aydınlatılmıştır.  

 

            Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli (M.L.) ve (İ.D.) 23 Kasım 2021 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış olup, 29 Kasım 2021 tarihinde yakalanan diğer şüpheli (M.Ü.)  ise 30 Kasım 2021 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmıştır.

 

            Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgemizin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam ettirilecektir.

AdminAdmin