GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2019 14:11

HEDEF TEK VE NET PKK BİTİRİLECEK!

HEDEF TEK VE NET PKK BİTİRİLECEK!

TGB Kayseri İl Başkanı Şevket Reçber, 29 Ekim Cumhuriyet bayramı münasebeti ile yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

Cumhuriyet Bayramımız bu sene daha da anlamlıdır. 7 düvele karşı kazandık biz cumhuriyeti. Şimdi de 7 düvele karşı koruyoruz. Gençlik olarak; sahibi ve bekçisi olacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere mirası olan Cumhuriyeti koruyacağız.

Şanlı Ordumuz, gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile 8 gün içerisinde, ABD’nin taşeron örgütleri PKK/PYD’yi sınırımızdan temizlemiştir.

Türkiye’nin24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren silahlı kararlılığıyla başlattığı terörü ezme süreci, bugün en önemli aşamasına ulaşmıştır. PKK’yı hendeklere gömen, ardından Zeytin Dalı Harekatı ile Amerika’nın terör koridorunu dağıtmıştı.Şimdi de Barış Pınarı Harekatıyla, teröre karşı silahlı mücadelede kararlılığı sürmektedir. Türk Ordusu ABD terörünün şakağına namluyu dayamıştır.Trump’ın kuru sıkı tehditlerini yerle bir etmiştir. Yıllardır hainlik içinde Mehmetçiğe ABD kurşunu sıkan PKK’nın kaçmaktan başka bir çaresi kalmamıştır. Bu ülkemiz açısından büyük zaferlerin işaretidir. Kahraman Mehmetçiğimizin şanlı mücadelesi en büyük güven kaynağımızdır.

Suriye’nin kuzeyinde, terör devleti hayallerini ezip yedi düveli dize getirdiğimizharekatımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Vladimir Putin’in imzaladığı Soçi Mutabakatı ile yeni bir çağı başlatmıştır. Asya çağı başlamıştır. Amerika, bölgede kesin olarak kaybetmiştir.

HEDEF: PKK’YI BİTİRMEK

ABD, PKK’yı hendeklere gömülmekten kurtaramamıştır ve kurtaramayacaktır. Kazanılan mevzi ile PKK 30 km aşağıya doğru itilmiştir. Ancak bu sorunu çözmeyecektir çünkü henüz PKK imha edilmemiştir. Terörle mücadelede başlıca görevimiz PKK’nın savaşma iradesini tamamen kırmaktır. Kökünü kurutmaktır. PKK’yı bitirmek ve nefes alamayacak duruma getirmek stratejik hedefimizdir. Çırpınmakta olan PKK’ya son darbe indirilmelidir. Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK Terör Örgütünü sınırlarımızın içinde ve dışında tek bir PKK militanı kalmayana kadar ezecektir.

Bu noktada, Soçi Mutabakatıyla resmileşen, Türkiye-Rusya-Suriye birliği hayati önemdedir. Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması, siyasal birliğinin sağlanması, terörün kökünün kazınması ancak bu iş birliğiyle olacaktır

ABD YENİLDİ, MEHMETÇİK KAZANDI

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde yaşanan gelişmeler birçok tartışmayı da beraberinde getirmiştir. ‘Savaşa Hayır’ sloganları PKK’yı Türk Ordusunun elinden kurtarmak amacıyla atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nde, Türk askerine katliamcı diyen sözde aydınlar televizyon kanallarında ve sosyal medya mecralarında küstah açıklamalar yapmaktadır.

Türk Ordusunun yaptığı operasyonları eleştirenler, PKK’nın ezildiğini gizleyenler ABD ile yapılan görüşmeyi bir başarısızlık ve teslimiyet olarak adlandırmaktadır. Oysa PKK/PYD’nın sözcüsü ABD, tasını tarağını, silahlarını, mühimmatlarını ve piyonlarını bırakıp sınırımızdan kaçmaktadır. Düşmanın yenilgisini gizlemek düşmana askerliktir.  Ülkemizde ABD’nin yenilgisini görmeyenler ancak kaderini ABD ile birleştirmiş olan Türkiye düşmanlarıdır. Söz konusu mutabakatta Türkiye, ABD’ye Mehmetçiğin silahla kazandığı başarıları kabul ettirmiş ve sürecin devamı açısından çok önemli mevziler elde etmiştir.

HEPİMİZ MEHMEDİZ, PKK’YA YETERİZ!

Türkiye, ABD tehdidini ve PKK-PYD terör örgütünü sonsuza kadar tarihin çöplüğüne gönderecek güce sahiptir.Türk Gençliği, bu şanlı mücadelede Mehmetçiğinin bir adım gerisindedir. Bozgunculuk yapanların yarattığı iklim dağıtılmıştır. Türk Milletinin kalbi Mehmetçikle atmaktadır. Mehmetçiğin kararlı mücadelesi, ülkemizi özgürleştirmekte, bölgemize birlik getirmektedir.

Ülkemizin birliği ve geleceği için, milletimizin huzuru ve güvenliği için, arkadaşlarımız terör örgütlerine kurban gitmesin diye PKK’ya bir mermi de bizden diyoruz. Gürlesin zafer topları, ateşlensin namlular, yenilsin ve yok edilsin insanlık düşmanı PKK!

Türk milletinin birikimine, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Polisimizin kahramanlığına sonuna kadar güveniyoruz!

Üniversitelerde, liselerde ve ülkemizin dört bir yanında Mehmetçiğe destek etkinliklerimizi hız kesmeden sürdüreceğiz. Bozgunculara üniversite kampüslerini, şehir meydanlarını ve gençlik mekanlarını dar edeceğiz.

Türkiye’nin bütün güçlerini, siyasal partilerimizi ve bütün kitle örgütlerimizi ABD tehdidine karşı PKK’yı bitirme stratejisinde birliğe çağırıyoruz.

Türk gençliği olarak bir kez daha ilan ediyoruz:

HEPİMİZ MEHMEDİZ, PKK’YA YETERİZ ! (Kurum Haber)