EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-11-2019 16:52

HAYATİ KOÇ’TAN 24 KASIM MESAJI

HAYATİ KOÇ’TAN 24 KASIM MESAJI

Türkiye Polis Emeklileri Derneği Kayseri Şube Başkanı Hayati Koç, 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayınlayarak, şu ifadelere yer verdi:

Bir ülkenin bugününü olduğu kadar, geleceğini de ilgilendiren eğitim; sistemiyle, yöntemleriyle, kadrosuyla, okullarıyla ve tüm aşamalarıyla değerlendirilmeli, eğitimin sorunlarının çözülmesi, milletin kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomik alanlarda kalkınması ve üretimiyle asırlara yön verebilmesi anlamını taşımaktadır. Eğitimli insanların oluşturduğu toplum, aklın, bilimin ve sağduyunun yol göstericiliğinde sağlıklı kararlar alarak, demokrasiyi kurum ve kurallarıyla yaşatabilir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatımıyla "fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" kuşaklar yetiştirmenin gereğini gönülden benimseyen öğretmenlerimiz, ilkeleri, düşünceleri, yaşam biçimleri ve yaşama bakışlarıyla insanları doğrudan etkilemekte, toplumun biçimlendirilmesinde rol üstlenmektedirler.

Değerli öğretmenlerimizden her zaman olduğu gibi bundan sonra da beklentimiz, geleceğimizi biçimlendirecek çocuklarımıza ve gençlerimize, güven ve yaşama sevinci vermeleri, düşünmenin, sorun çözmenin, bilgi üretmenin yalnızca insana özgü ayrıcalıklar olduğunu öğretmeleridir.

Ülkemizin geleceği yönünden önemli sorumluluklar taşıyan, güçlüklerle karşılaşsa da büyük hizmet aşkıyla çalışarak çocuklarımızın ve gençlerimizin Milletine ve insanlığa yararlı olmaları için çabalayan, görevlerini yerine getirirken hiçbir özveriden kaçınmayan Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, saygın kişilikleriyle yüreklerimizde yaşattığımız değerli öğretmenlerimizin, “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum. (Kurum Haber)