GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2020 16:45   Güncelleme : 25-12-2020 16:45

HAVA SICAKLIKLARI HİSSEDİLİR DERECEDE ARTACAK!

HAVA SICAKLIKLARI HİSSEDİLİR DERECEDE ARTACAK!

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi Ülkemizde mevsim normalleri civarı ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artmaya başlayacağı ve hafta sonu kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 7 ila 10, diğer bölgelerde 3 ila 6 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Sivas illerinde mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin edilen sıcaklıkların hafta boyunca devam edeceği öngörülüyor. Bölge genelinde önemli bir yağış durumu beklenmemekte olup; sabah ve gece saatlerinde yer yer görüş engelleyici hadiselerin (sis, pus, vb.) görüleceği tahmin ediliyor.

Bölgemiz genelinde değerlendirme periyodunca rüzgarın güneyli yönlerden eseceği beklendiğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelerekarşıdikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk sahasında bulunan il merkezlerimizde hafta sonu görülecek olan en yüksek sıcaklık değerlerinin şu şekilde olması bekleniyor; Kayseri 12, Kırşehir 11, Nevşehir 10, Sivas 7, Yozgat 10 derece.” Açıklaması yaptı.