YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 11:19   Güncelleme : 01-04-2021 11:19

HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ RALLİ DEĞİL SN. PALANCIOĞLU

HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ RALLİ DEĞİL SN. PALANCIOĞLU

Melikgazi belediye başkanı sn. Palancıoğlu Türkiye Ralli şampiyonasının bir ayağını kayseri de Erciyes’in eteklerinde yapmak için girişimde bulundu. İçinden geçtiğimiz şu sıkıntılı günlerde Sn. Palancıoğlu halkın gerçek gündemini bırakmış Ralli yapmayı düşünebiliyor. Hayret doğrusu. Yani Sn. Başkan her rengi boyadınız da bir tek fıstıki yeşil mi kaldı?

Halkın gündemi Ralli değil Sn. Başkan. Halkın gerçek gündemi işsizlik, geçim sıkıntısı, icralar, iş yerlerini açamayan satış yapamayan borcunu ödemek için çabalayan esnaflarımız, çiftçilerimiz, Çöpten ve Pazar yerlerinden akşam üstü kapanırken artan sebze ve meyveleri toplayan insanlar, ışıklarda dilenen çocuklar, çöpten kağıt naylon toplayan insanlarımız. Salgın dolayısı ile ağzı bez ile kapatılıp evlere hapsedilmiş kurallara uysun diye korku pompalanarak psikolojisi bozulmuş ve her gün intihar eden insanlarımız.  Kurallara uymuyor diye iktidarın gücünün yettiği garibanlara kesilen, esnaflara kesilen cezalar. Tüm bu hengame de nasıl oluyor da Ralli düşünebiliyorsunuz gerçekten hayret doğrusu.

Yeraltı çarşısı ziyaretimizde bir esnafımız anlattı. “Bir baba oğul dükkanın önünden geçerken çocuk babasından 15 Tl lık saat istemiş. Saat dediysek gerçek değil. Koluna yapıştırıyorsun saat gibi görünüyor. Babası çocuğa şöyle söylemiş. Oğlum alırım ama o saati alırsam birazdan eve giderken ekmek almaya paramız kalmaz.” Halkın gerçek gündemi bu sn. Başkan.

Ayrıca sizin Ralli düzenlemenize gerek yok. Bizler zaten yolların tam ortasına bir sağa bir sola  döşenmiş asfalttan 5-10 cm aşağıda kalmış 100lerce rögar kapaklarına düşmemek için sürekli manevra yapmak zorunda kalarak Ralli yapıyoruz zaten. Bir şey yapacaksanız bir ekip kurun ve bu kapakları yol seviyesi ile aynı seviyeye getirin yada yol ortasından kaldırımın kenarına taşıyın.

Diğer taraftan Sn. Başkanda bir araba merakı var nedense. Bir bakıyorsunuz Arabada sinema keyfi organizasyonu. Bir bakıyorsunuz Antika araba buluşması, bir bakıyorsunuz kendi eski arabası ile youtube videosu çekiyor. Yada şimdi olduğu gibi birde bakıyorsunuz Ralli düzenlemenin peşinde. Sanırım Arabalar hobisi olsa gerek.

Sn. Başkan Ralli düzenlenebilir ancak onun zamanı şu an değil.

Size tavsiyemiz şimdi size bahsettiğimiz halkın gerçek sorunları ile ilgilenmeniz. Hobilerinizle 1 Nisan 2024  seçiminden sonra görevi bize Saadet partisine devrettiğinizde dilediğiniz gibi ilgilenebilirsiniz. Artık Ralli mi düzenlersiniz yoksa Antika araba buluşması mı o sizin bileceğiniz bir şey.