YEREL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 12:03   Güncelleme : 16-12-2020 12:03

HAİN SALDIRILARLA ASLA AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR

HAİN SALDIRILARLA ASLA AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR

KİGDER BAŞKANI KARAOĞLU, 17 ARALIK ŞEHİTLERİNİ ANDI

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Sema Karaoğlu, 17 Aralık'ta Kayseri'de gerçekleştirilen hain terör saldırısının yıldönümünde yayınladığı mesajla şehitleri andı, yakınlarına sabırlar diledi ve gazilere tekrardan geçmiş olsun dileklerini iletti. Şehit yakınlarına ve gazilere de mesaj veren Karaoğlu, "Terör saldırıları ile Türk Milletini asla sindiremeyecekler. Ülkemiz üzerinde oynayanlar bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" dedi.

ÜZERİNDEN TAM 4 YIL GEÇTİ

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Sema Karaoğlu, 17 Aralık'ta Kayseri'de gerçekleştirilen hain terör saldırısının yıldönümünde bir mesaj yayınlandı. Karaoğlu, "17 Aralık 2016 günü sabah saatlerinde Kayseri Erciyes Üniversitesi kampusu yanındaki otobüs durağında, sivil kıyafetleriyle çarşı iznine çıkacak vatan bekçisi askerlerimizi taşıyan özel halk otobüsünün yanına yanaşan hain terör örgütü üyesinin kullandığı aracın infilak etmesi sonucu 15 canımızı şehit verdik. 54 vatan evladı da çeşitli yerlerinden yaralanarak Gazi oldu. Kanlı hanin terör saldırısının üzerinden tam 4 yıl geçti." dedi.

O GÜN HERKES TEK YÜREKTİ

Karaoğlu, "O gün Kayseri askeriyle, siviliyle, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, esnafıyla, işadamıyla, devletiyle, sivil toplum örgütleriyle tek yürekti. Kan bağışında bulunmak için hastanelere  akın edenler, şehitlerin ailelerini teselliye çalışanlar, gazi ailelerine yardımcı olmaya çalışanlar, gazilere yardım taşıyanlar...o gün çok acı bir gündü, Kayseri’nin yüreğine düşmüştü ateş. " dedi.

HİÇBİR TERÖR SALDIRISI TÜRK MİLLETİNİ KORKUTAMAZ

Kigder Başkanı Karaoğlu, "Coğrafya kaderdir cümlesini hepimiz kullanıyoruz. Türk Milleti olarak bu coğrafyada çok ağır bedeller ödeyerek var olduk,olmaya da devam ediyoruz. Bu topraklarda var olmanın acılarını zaman zaman ağır olarak yaşıyoruz. Canımız yansa da ne topraklarımızdan, ne hürriyetimizden  ne bayrağımızdan , ne de ezanımızdan vazgeçmeyiz. Hiçbir terör saldırısı 1924 Anayasasında belirtilen tanımıyla Türk Milletini korkutamaz ve yıldıramaz" şeklinde konuştu.

BİR NEBZE OLSUN RAHATLATTI

Terör saldırısının davasına ilişkin de bilgi paylaşımında bulunan Karaoğlu, "Kayseri 1'inci Komando Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan ve çarşı iznine çıkan sivil kıyafetli askerlerimizi taşıyan halk otobüsüne, bombalı araç ile düzenlenen hain terör saldırısına ilişkin 21 sanıklı dava geçen 2019 yılında sonuçlandı.MİT ve Emniyet birimlerinin operasyonuyla yakalanıp Türkiye'ye getirilen terörist Ferhat Tekiner'in çaldığı araçla saldırıyı düzenleyen terörist Kenan Çiçek'in tutuklu yargılandığı dava, Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Kayseri’deki davada Kenan Çiçek, 16 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1118 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklara da değişen yıllarda hapis cezası verildi. 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, firari sanıklar Ferhat Tekiner, Sait Karabulut ve İshak Özçaktu'nun dosyaları  ise ayrılmıştı. Irak’ın kuzeyinde yakalanan ve saldırıyı planlayan Kenan Çiçek'e çaldığı aracı teslim ettiği belirlenen Ferhat Tekiner, bu dosya kapsamında tutuklanmış oldu. Suçluların bulunması ve cezalandırılması  hayatları çalınan  54 evladımızın acısını bir nebze olsun hafifletti." dedi. 

HİÇBİR ZAMAN AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR

Karaoğlu, "Ülkemiz üzerinde oynayanlar bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Birlik ve beraberliğimizi  hedef alan bu tür saldırılarla defalarca karşılaşmış olan milletimiz, bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir" Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik yapılan her türlü saldırıyı  nefret ve lanetle kınıyorum. Hain terör saldırısında şehit olan kahramanlar başta olmak üzere bu vatan içini bugüne kadar canını vermiş şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla bir kez daha anıyor ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyor bundan sonraki hayatlarında sağlık ve huzur diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.