YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 10:31   Güncelleme : 16-02-2021 10:31

HADAK 3. OLDU

HADAK 3. OLDU

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun Trabzon Haldizende yaylasında düzenlemiş olduğu dağ kayağı Türkiye şampiyonasında kısa adı HADAK olan Hacılar Dağcılık ve Kış Sporlar Klübü takım olarak 3. oldu.

22 görevli ve 65 sporcunun yer aldığı şampiyonayı Türkiye Dağcılık Federasyonu,Trabzon Valiliği,Trabzon Belediyesi,Trabzon Üniversitesi ve Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ortaklaşa organize ettiler.

Şampiyona’ya katılan Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Klübü sporcularından Kemal Aktaş şu görüşlerini bizlerle paylaştı:”Öncelikle bu şampiyonada emekleri geçen başta Türkiye Dağcılık Federasyonu ve diğer organizatör kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim.Zorlu hava koşullarında zor bir yarışma çıkardık ve burda önemli olan hep beraber bir olay örgüsü ortaya koyabilmiş olmamızdır.Bu yarışmada takım olarak her ne kadar üçüncü olmuşsak da gelecek şampiyonlarda daha iyi derece yapacağımız kanaatindeyiz.”dedi.

Hadak üyesi sporcularından derece yapan isimler ve aldıkları ödüller şu şekilde oldu: Süheda Sultan Evci U16 Altın Madalya,Sultan Doğanay U18 Gümüş,Rana Tendoğan U16 bronz,Ahmet Tuğrul U16 Bronz,Dilara Yılmaz U21 bronz madalya(K2 spor klübü) kazanarak Kayserimizi başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir. Ayrıca takım olarak aldıkları 5 madalya ile Türkiye 3.sü olmuşlardır.