YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 11:26   Güncelleme : 21-12-2021 11:26

HACILARDA SIFIR ATIK PROJE SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HACILARDA SIFIR ATIK PROJE SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÖZDOĞAN; “GELECEK NESİLLERE YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Türkiye Cumhuriyeti Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık” Projesi; kapsamında israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri kazanılması konularıyla alakalı Hacılar Belediyesi temizlik işleri personeline seminer verildi. Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, “Amacımız yapılan projelerle gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak istiyoruz.” dedi.

Hacılar Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen seminerde çalışan personele sıfır atık, israfın önlenmesi kaynakların verimli kullanılması gibi projeler hakkında TEMA Arıtım ve Çevre Danışmanlığı Firması Çevre Mühendisleri Ufuk Korkmaz ve Nesrin Kekeçoğlu tarafından eğitim semineri verildi.

Seminerde sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşturulan “Sıfır Atık” projesi, üretimin devamlılığını sağlayıp gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için gereken tüm hedefleri hammadde temini, israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması proje hakkında detaylı sunum gerçekleştirildi.

Hacılar Belediyesi ve TEMA Arıtım ve Çevre Danışmanlığı firmasının işbirliğiyle yapılan etkinlik hakkında açıklama yapan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, amaçlarının yapılan projelerle gelecek nesillere yaşanılabilir bir çevre bırakmak olduğunu söyledi. Özdoğan, belediye olarak gerek temizlik işleri gerekse diğer birimlerde sıfır atık projesine önem verdiklerini belirterek, belediye bünyesinde de gerekli tüm çalışmaların yapıldığını söyledi. Özdoğan projede emeği geçenlere teşekkür etti.