YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 11:27   Güncelleme : 13-07-2021 11:27

GÜNEY’DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

GÜNEY’DEN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

 

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, “15 Temmuz gecesi aziz milletimizin direnişi ve devletimizin mücadelesiyle bir kahramanlık destanı yazılmıştır” dedi.

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletçe verilen destansı direniş ve mücadelenin yıl dönümü sebebiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 15 Temmuz 2016 tarihinde hain terör örgütünün kanlı darbe girişimi karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu etkili olmuş, ülkesini, vatanını, milletini seven herkesi meydanlara çıkmaya, devletini ve demokrasisini sahiplenmeye davet ederek hainlerin çabalarını boşa çıkarmıştır. Darbe girişimine karşı, aziz milletimizin onurlu duruşu ve milli iradeye sahip çıkması her türlü takdire şayandır. Ülkemizin yaşadığı bu büyük ihaneti, hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. 15 Temmuz’da darbeyi engelleyen milli birlik ve beraberlik ruhumuz ilelebet yaşayacaktır.

 

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya ve ülke yönetimini ele geçirmeye yönelik 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen hain darbe girişimine, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı şanlı bir direniş ortaya koyarak şerefine, onuruna, milli iradeye, demokrasiye sahip çıkan ve bir kez daha kahramanlık destanı yazan aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlar, şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.