GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 14:41   Güncelleme : 08-01-2021 14:41

GÜNAYDIN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

GÜNAYDIN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Valim Şehmus Günaydın’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü mesajında şu ifadeler yer aldı:

Gazetecilik, içinde bulunduğumuz iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir. Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna doğru, tarafsız ve objektif olarak ulaştırılması görevini yerine getirirken mesleki ilkelerinden ayrılmayan gazetecilerimiz, devletimiz ve vatandaşlarımız arasında çok önemli bir köprü görevi görmekle birlikte, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridirler

Teknolojinin kullanım alanının genişlemesi, gazetecilik, internet haberciliği, televizyon ve radyo yayıncılığının geçmiş yıllara göre daha da yaygınlaşması ile birlikte basın çalışanlarımızın yaptığı paylaşımlar, kamuoyunda kısa sürede karşılık bulmaktadır.

Kamu hizmeti yapan çalışan gazetecilerimizin, ilimizin gelişmesinde ve ilerlemesinde tespit ettikleri hususları bizimle paylaşmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum. Zor şartlarda görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ve habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimize ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, faydalı ve başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimiz genelindeki tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü tebrik ediyor, görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden basın mensuplarına Allah’tan rahmet, hayatta olanlara aileleri ile birlikte sağlık, esenlik ve mutluluklar temenni ediyorum.