YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 11:49   Güncelleme : 22-04-2021 11:49

GESİ VE BAĞPINARLILARIN TALEPLER ÇOK BASİT, ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY, ANCAK İLGİLENEN YOK

GESİ VE BAĞPINARLILARIN TALEPLER ÇOK BASİT, ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY, ANCAK İLGİLENEN YOK

 

Melikgazi teşkilatı olarak mahallelerimizi ziyarete ve  sorunlarını ilgililerine duyurmaya devam ediyoruz. Bu hafta Gesi ve Bağpınar mahallelerimizin sorunlarını aktaracağız.

Gesili vatandaşlarımızın talepleri;

1.Muhtarlık için bir bina tahsis edilmesi gerekiyor.

2.Öğrenciler eğitim için İldem’e gidiyorlar. Ulaşım için ücret ödeniyormuş. Öğrencilerden ücret alınmaması talep ediliyor.

3.Ulaşımda aktarma istenmiyor. Sabah ve Akşam olmak üzere hiç olmazsa birer sefer otobüslerin direk çalışması talep ediliyor.

4.Mahallede bir çok yazlıkçı olduğu için eşyalı ve kitli evler var ve hırsızlık olayları oluyor. Bu nedenle belli noktalara kamera talep ediliyor. Melikgazi belediyesi yapalım demiş.Kamera yeridetesbit edilmiş. Fakat hala bir ses çıkmamış.

5.Yıkılmış binalar var. Mahallenin bir tarafı neredeyse yok. Melikgazi belediyesinin bu binaları sahipleri ile görüşerek temizlemesi gerekiyor.

6.Hazine arazilerini ağaçlandırma yapacağım satın aldım diyerek çevirenler var. Ancak bunun aslı yok. İlgili kurumlara müracaat edilmiş fakat henüz bir şey yapılmamış.

7.Sulama için bahçecik barajından su bekleniyor. Sizede bir kol atarız denmiş ancak bahçecik barajının bitmesi daha zaman alacak gibi görünüyor. Sulama suyu saatlik ücretli olarak kullanılıyor. Barajın suyundan yararlanmak istiyorlar.

Bağpınarlı vatandaşlarımızın talepleri;

1.Muhtarlık binası yok. Muhtarlık binası yapılması veya tahsis edilmesi gerekiyor.

2.Öğrenciler Yeşilyurt’a otobüsler ile ücret ödeyerek gidiyorlar. Yine buradada ücret alınmaması talep ediliyor.

3.Sağlık evi yok. Gesiye gidiliyor. Haftada bir doktor gelmesi talep ediliyor.

4.Çocukların Futbol oynayacakları zaman geçirecekleri bir alan yok. Turan’a gidiyorlarmış. Bu nedenle çocuklar için bir spor alanı talep ediliyor.

5.Doğal gaz yok. Doğal gaz talep ediliyor.

6.Sivas yolu üzerinde karşılıklı 2 adet otobüs durağı var. Sivas tarafına giden bağpınarlı vatandaşlarımız dönüşte ana yolun karşısındaki durakta iniyorlar ancak karşıya geçiş yok. Karşıya geçmek için 1 km yol yürümeleri gerekiyor. Fakat kimse bunu yapmıyor. Vatandaşlar yolun ortasındaki bariyerin üstünden yada altından geçmeye çalışıyorlar. Buda vızır vızır akan yolda hayati tehlike oluşturuyor.  Durakların olduğu kısımdaki bariyerlerin

1-1,5 metre    Kadar kesilerek geçişin kolaylaştırılması talep ediliyor.

7.Her iki mahallemizdede çiftçilerimiz tarım krediye gırtlağana kadar borçlular.

Mahallemizin taleplerine baktığımızda bir çoğu çok basit ve kolayca yapılabilecek işler. Aslında vatandaşlarımız öyle çok büyük şeyler istemiyorlar. Fakat vatandaşa derdin nedir diye soranda yok. Bu konularla ilgilenende.

Bu nedenle taleplerle ilgili olarak Başta Sn. Mehmet Özhaseki bey olmak üzere şehrimizin tüm milletvekillerini,Sn. Memduh büyükkılıç’ı, Sn. Mustafa Palancıoğlu’nu, İl Sağlık müdürümüzü, Karayolları müdürümüzü bu konularda göreve davet ediyor. İlgilenmelerini rica ediyoruz.