SİYASET
Giriş Tarihi : 25-08-2020 15:33   Güncelleme : 25-08-2020 15:33

GENİŞER SAĞLIKTA AKLAMALARI ELEŞTİRDİ

GENİŞER SAĞLIKTA AKLAMALARI ELEŞTİRDİ

İYİ Parti Kayseri  İl  Çevre, Sağlık Ve İnsan Hakları Politikaları Başkanı Uzm. Ecz. Mehmet Genişer İlimizde Uzman Hekim Tarafından Reçete Edilmesi gereken vatandaşlarımızın reçeteleri hastanelerin pandemi hastanesi ilan edilmesi, vatandaşlarımıza hastane doluluklarından dolayı randevu verilememesi sebebiyle yazılamamaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımız ilaç temini yapamamakta, tedavileri yarım kalmaktadır.

Buna istinaden; Bu vatandaşların raporlu ilaçlarını temin edebilmeleri için herhangi bir çalışma var mıdır? Pandemi sürecinde daha önce devam reçetesi alabilen 18-65 yaş arası vatandaşlarımız 9 Temmuz öncesi uygulanan devam reçetesi sistemine devamı sağlanacak mıdır? 18-65 yaş arası vatandaşların 31.08.2020 tarihine uzatılmış rapor süreleri daha ileri tarihe tekrar uzatılacak mıdır? Hastanelerin muayene randevularının normale dönüşünün sağlanması ne zaman olacaktır?

Yukarıdaki sorulara istinaden gerekli mağduriyetin giderilmesi gerekmektedir.

Ayrıca kronik hastalıkları olan ve korona virüsten korunmak isteyen vatandaşlarımızın grip aşısı ve Zatürree aşısı olmak için eczanelere yönelmişlerdir. Ancak aşı temininde çok büyük sıkıntılar vardır. İlerleyen günlerde daha büyük sıkıntılar yaşanmaması adına sipariş edilen aşı sayılarının artırılması gerekmektedir. (Kurum Haber)