YEREL
Giriş Tarihi : 03-12-2020 10:29   Güncelleme : 03-12-2020 10:29

GELİŞMİŞLİK ENGELLİLERE SAĞLANAN İMKÂNLARLA ORANTILIDIR

GELİŞMİŞLİK ENGELLİLERE SAĞLANAN İMKÂNLARLA ORANTILIDIR

Saadet Partisi Kayseri il başkanı Av. Baki Coşkun, engelliler gününü tebrik ederken engelli vatandaşlar için daha fazla imkân sağlanması gerektiğini belirtti.

Baki Coşkun, “Anayasamızın emrettiği sosyal devlet anlayışı,  engelli vatandaşlarımızı hayatın bütün alanlarına etkin ve üretken bireyler olarak katabildiği ölçüde gerçek manasını bulmuş olacaktır. Bir ülkenin gelişmişlik ve kalkınmışlığı, engelli vatandaşlarına sağladığı fiziki ve sosyal imkânlarla doğru orantılıdır. Engellilerin toplumun önemli ve saygıdeğer bir bölümünü teşkil ettikleri göz önünde bulundurularak, çalışacakları iş sahalarının hazırlanmasına, insanca yaşama şartlarına kavuşturulmalarına, her türlü tesis ve alt yapıda kendileri için gereken kolaylık sağlayıcı yatırımların yapılmasına özel bir itina gösterilmelidir. Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine özründen dolayı hiçbir imkân ve fırsatlardan yoksun kalmamasına özen gösterilmelidir. Bu maksatla atılacak her adım, engelli vatandaşlarımızın öz güvenlerini güçlendirecek ve hayata daha sıkı bağlanarak toplumda üreten bir birey olmalarını sağlayacaktır.” dedi.

Ülkemizdeki engelli nüfusunun,  toplam nüfusun yaklaşık yüzde 12’sine karşılık geldiğini hatırlatan Baki Coşkun, gerek devlet gerekse millet olarak hepimizin öncelikli görevinin, engelli vatandaşlarımıza insanca yaşam şartları hazırlamak ve karşı karşıya bulundukları engelleri ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı. Baki Coşkun, “Saadet Partisi olarak bizimde en önemli önceliğimiz engellilerimizin insanca yaşama şartlarına kavuşturulmasıdır. Bunun için her fırsat ve platformda, bu özel vatandaşlarımızın talep ve beklentilerinin takipçisi olacağımızı belirtiyor bu vesileyle engelsiz bir Türkiye temennisiyle bütün vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.