SİYASET
Giriş Tarihi : 24-10-2019 16:53

EY AKP’LİLER ŞEHİDİMİZ SİZE HAKKINI HELAL ETTİ Mİ?

EY AKP’LİLER ŞEHİDİMİZ SİZE HAKKINI HELAL ETTİ Mİ?

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi.

Bugün Şehidimiz Zekeriya Altunok’u son yolculuğuna uğurladık. Burada bir kez daha bu vatan için şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Şehidimizi son yolculuğuna uğurlarken, AKP eliyle bu ülkede adaletin nasıl yerle bir edildiğine bir kez daha yüreğimiz kanayarak tanıklık ettik. Şehidimiz Zekeriya Altunok  bir KHK ile gururla taşıdığı şerefli üniformasından kopartılan bir polis memurumuz. 16 ay hapis yatmış, yargılanmış ve beraat etmiş. Ama mahkemenin beraat kararına rağmen hak, hukuk ve adalet kavramlarının yerle bir olduğunu günümüzde görevine dönemedi.

Çünkü aynı durumdaki binlerce insan gibi o da bir suç delili ve mahkeme kararı ile değil bir kanaatle “hain” ilan edildi. Ve kanaatle “hain” edilen Zekeriya Altunok, vatani görevini yaparken kalleş bir saldırı sonucu şehit oldu. Cenazede saf tutan AKP’liler, imamın “Hakkınızı helal ediyor musunuz?” sorusuna “Helal olsun” diye yanıt verdiler.

Ben buradan sormak istiyorum, bir kanaatle “hain” ilan ettiğiniz şehidimiz size hakkını helal etti mi? Ve onun gibi mağdur ettiğiniz binlerce insan size hakkını helal edecek mi?  Evet AKP, mahkemede beraat etmesine rağmen kahraman şehidimize bir hain muamelesi yapıp şerefli üniformasını layık görmedi ama Yüce Rabbim Zekeriya Altunok kardeşime makamların en şereflisini layık gördü. Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, yetkililerden mağduriyetlerin giderilmesi ve suçsuzluğu mahkemelerce de kanıtlanan yurttaşlarımızın itibarlarını ve işlerini iadelerinin gerçekleşmesi için gerekli adımları atmalarını bekliyoruz. (Kurum Haber)