EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-01-2020 11:04

“EVLİLİĞE İLK ADIM” KURSİYERLERİNE KATILIM BELGESİ

“EVLİLİĞE İLK ADIM” KURSİYERLERİNE KATILIM BELGESİ

Kayseri İl Müftülüğünce yeni evlenen ve düğün hazırlıkları yapan çiftlere yönelik düzenlenen “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri ’ne katılan çiftlere katılım belgeleri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven tarafından takdim edildi.

İl Müftülüğünce düzenlenen seminerlerde, “Ailenin sağlam temeller üzerine inşa edilmesi, ailelerin güçlendirilmesi ve huzurlu bir şekilde devamının sağlanması amacıyla” yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere nikâh ve sorumlulukları, sevgi, ailede iletişim dili, adalet ve merhamet gibi aileyi ayakta tutan değerler hususunda Kur’an ve sünnet ışığında bilgiler verildi.

Belge töreninde, “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri’ne katılımlarından dolayı yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlere teşekkür eden İl Müftüsü Sayın Güven, seminerlerin 2020 yılı içerisinde de programlar dahilinde devam edeceği ve katılmak isteyenlerin İl Müftülüğüne/İlçe Müftülüklerine bizzat ya da telefonla başvuru yapabileceklerini belirtti.

Daha sonra “Evliliğe İlk Adım” Seminerleri’ne katılan yeni evli ve evliliğe adım atacak çiftlerde söz alarak düzenlenen seminerlerden çok faydalandıklarını belirterek İl Müftüsü Güven’e teşekkür ettiler.

Program, İl Müftüsü Güven tarafından katılımcılara katılım belgeleri ve İl Müftülüğü tarafından hazırlanan kitap seti takdim edilmesi ile son buldu.(Kurum Haber)