EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-05-2021 23:10   Güncelleme : 18-05-2021 23:10

EVİMİZ ÇEVREMİZ E TWİNNİNG PROJESİ

Avukat Ahmet Ulucan İlk/Orta Okulu Öğretmenleri Pandemi Sürecinde proje ve çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar.

EVİMİZ ÇEVREMİZ E TWİNNİNG PROJESİ


   Projemiz, doğal mirasımızın yeni nesillere aktarılmasını sağlamak üzere kurulmuş bir projedir. Öğrencilerimizin doğayı ve çevreyi korumasını ve temiz tutmasını amaçladık. Geçmiş ile gelecekleri arasında bir köprü görevi gören doğal güzellikleri keşfetmelerini sağladık. Doğal ve tarihi güzellikleri Web 2.0 araçlarını kullanarak öğrenmelerini gerçekleştirdik. 
   Projemize Ülkemizden Fen Bilimleri Öğretmenleri Adviye KARAPINAR, Özge EMİROĞLU OVA; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa BÖLÜKBAŞI; İngilizce Öğretmenleri Yeliz ÖZYEĞEN, Özge KES; Matematik Öğretmeni Şermin SATILMIŞ; Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zeynep Betül KARACA DEMET; Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Fidan SEZGİN, İlker YILMAZ; Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şerife AĞIRKAN branşlarından olmak üzere 10 öğretmenimizin katkısı ile Ürdün’den İngilizce öğretmeni Hanan SHİKERAT, Gürcistan’dan Sosyal Bilgiler öğretmeni Nana MACHİTİDZE tarafından hazırlanan “EVİMİZ ÇEVREMİZ” eTwinnig projemiz, uluslararası bir projedir.  
  “EVİMİZ ÇEVREMİZ” projesiyle öğrencilerimiz,  birlikte iş yapmayı ve paylaşmayı öğrendiler. Ekip üyesi olma ruhunu yaşadılar. Ülkemizin farklı okulları ile Ürdün ve Gürcistan’dan farklı branşlardaki öğretmenleriyle ve akranlarıyla sosyal çevrelerini genişletip yaptıkları paylaşımlarla mutlu oldular. Konular işlenirken kendilerine güvenleri arttı ve bilgi sahibi oldular. Web 2.0 araçlarını kullanmayı öğrendiler. Bu minvalde teknolojiden yararlandılar. Çevre hassasiyeti kazandılar. Yakın tarihimizin kültürel izlerini keşfettiler. Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş yaban hayatını tanıdılar. Hayvanların yaşam alanlarını öğrendiler. Hayvanları koruma duyarlılıkları gelişti. Ağaç dikerek sorumluluk kazandılar. Yaparak-yaşayarak öğrenme ilkesi ve örtük öğrenme süreci bu doğrultuda ivme kazandı. 
   Projemiz, öğrencilerimizi bilinçli bir vatandaş yapmak üzere kurgulanmıştır. Projemize emek veren herkese teşekkür ederiz.