GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 12:31   Güncelleme : 18-05-2020 12:31

ERÜ REKTÖRÜ MUSTAFA ÇALIŞ’TAN ÇİFTE MESAJ

ERÜ REKTÖRÜ MUSTAFA ÇALIŞ’TAN ÇİFTE MESAJ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Kadir Gecesi’nin önemine dikkat çeken Rektör Çalış, mesajında şunları kaydetti; "On bir ayın sultanı Ramazan ayının son haftası olarak idrak ettiğimiz Kadir gecesi, Ramazan Bayramı’nın da müjdecisidir. Cenab-ı Allah tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v.) Kuran-ı Kerim’in vahyedilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olan bu gece gönüllerin huzur bulduğu, günahların bağışlandığı en önemli bir gecedir. Birlik, kardeşlik ve dayanışmanın en üst seviyelere ulaştığı Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi’ne erişmenin de büyük huzurunu yaşamanın millet olarak sevincindeyiz. Bu duygu ve düşünceler ile mübarek Kadir Gecesi’nin başta milletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Öte yandan  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

ERÜ Rektörü Çalış, mesajında şunları kaydetti; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Bu yıl 101. yılını kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türk Milleti için büyük önem ve manevi değer taşımaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’da milli mücadeleyi başlatmış ve yurdun yeniden gelişebilmesine büyük önem vermiştir. O dönemde ülkenin geleceğinin gençler tarafından inşa edileceğine dikkat çeken Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihini de Türk Gençliğine armağan etmiştir. Bu kapsamda, geleceğimizin teminatı ve umudu olan gençlerimize ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için büyük görevler düşmektedir. Sevgili gençlerimizin, başta milli teknoloji hamlemiz olmak üzere büyük Türkiye olma yolunda yurdumuz için önemli adımlar atarak canla ve başla çalışacaklarına inancımız tamdır. Bu vesile ile başta geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz olmak üzere, tüm Türk Milleti’nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlar, vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerim.”   (Kurum Haber)