SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-11-2019 17:24

ERÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NDE “ÖNLÜK GİYME TÖRENİ”

ERÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NDE “ÖNLÜK GİYME TÖRENİ”

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde, “2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Törende diş hekimliği eğitimine başlayan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen önlük giyme törenine, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay ve Prof. Dr. Recai Kılıç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk ile çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Törenin açılış konuşmalarında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay da konuşmasında, Erciyes Üniversitesi’nin, araştırma odaklı bir üniversite olduğunu söyledi.

Rektör Yardımcısı İlkay “Erciyes Üniversitesi Türkiye’nin Anadolu’dan tek araştırma üniversitesi. Yani biz araştırma odaklı bir üniversiteyiz. Eğitim-öğretim kalitemize çok önem veriyoruz. Özellikle öğrencilerimizin iş yaşamına çok daha iyi hazırlanmaları için çok nitelikli öğretim üyeleri kadrosuna sahip bir üniversiteyiz” dedi.

Konuşmaların ardından, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde akademik başarı elde eden öğretim üyeleri ile dönem birincisi öğrencilere plaket takdim edildi. Tören, diş hekimliği eğitimine başlayan 105 öğrenciye, beyaz önlüklerinin giydirilmesinin ardından sona erdi.(Kurum Haber)