YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 16:16

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NİN İKİNCİ CAMİSİ OLAN 'HACI BAYRAM SANIK VE EVLATLARI CAMİ’ İBADETE AÇILDI

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NİN İKİNCİ CAMİSİ OLAN  'HACI BAYRAM SANIK VE EVLATLARI CAMİ’ İBADETE AÇILDI

 

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri İl Müftülüğü ve Hayırsever işbirliği ile Erciyes Üniversitesi’nde yapılan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Cami’nin açılışını yaptıklarını söyledi.

Açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekileri İsmail Tamer, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Kayseri İl Müftüsü Yusuf Akkuş, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Melikgazi Belediyesi olarak koştur koştur hizmet yaptıklarını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Ramazan’ın son günlerinde güzel bir hayra imza attık. 16 sene hizmet verdiğim ERÜ’ye ikinci camiyi açmak nasip oldu. Rabbim hayırseverlerimizden razı olsun. Onlara çok teşekkür ederim. İhtiyaçları tespit edip ona göre yatırım yapıyoruz. Melikgazi olarak ilçemizin farklı mahallelerinde 14 okul, 7 sağlık ocağı, 5 adet sosyal tesis, 5 Kuran Kursu ve 10 cami yapıyoruz. Yatırımlarımız saymakla bitmez. Birliktelik içinde ve güzel imkânlarla başarılı hizmetler veriyoruz. El birliği ile güzel bir hayır eserini ortaya çıkardık. Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Camimiz ERÜ’ye ve Kayseri’mize hayırlı olsun.” dedi.

Üniversiteye ikinci bir caminin yapıldığını söyleyen ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Erciyes Üniversitemiz Türkiye’de 3. Olan dünyada ilk 100’e giren bir üniversite. İçinde bir cami vardı ama yetmiyordu. Büyük bir ihtiyacı gidermiş olacak. Emeği geçenlere ve hayırseverlerimize çok teşekkür ederim.” diye ifade etti.

Kısa bir sürede tamamlanan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Camisi'nin hayırlı olmasını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, caminin cemaatinin bol olmasını temenni etti.

Emeği geçen belediye ekiplerine ve hayırsevere ayrı ayrı teşekkür eden Önceki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Kayseri hak ettiği yeri almaya gayret eden bir şehir. Her geçen yıl daha da iyi noktaya geliyor. Yaklaşan bayramınızı kutlar bu güzel eserin hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ise, “Rabbim Sanık ailesinin kazançlarını bereketli hayırlarını kabul etsin. Emeği geçenlerden de Allah razı olsun. Bu camimizin insanlığa hizmet etmesini, hayırlı ibadetlere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Rabb'im cemaatini bol eylesin.” dedi.

AdminAdmin