YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 10:23   Güncelleme : 12-01-2021 10:23

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN

 

Erciyes Üniversitesi Öğrencileri, sınav yönergesinde ilan edilen sınavlarda kamera zorunluluğuna dair Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’nün önünde bir araya geldi. Sınavlarda kamera zorunluluğunun kaldırılmasını isteyen öğrenciler rektör yardımcısı ile görüştü. Erciyes Üniversitesi öğrencileri kamerasız sınav talebinden vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Günlerdir Twitter’dan yönergenin değişmesi ve kamera zorunluluğunun kaldırılması için eylemler düzenleyen öğrenciler, sorunlarını rektörlüğe iletmek için bir araya geldi. Talebin ardından rektör yarımcısı öğrencilerin seçtiği temsilciler ile görüşmeyi kabul etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmede öğrenciler sınavlara katılacak teknik ekipmanı olmayan öğrencilerin durumları düşünülerek hareket edilmesi gerektiğini iletti. Rektör yardımcısı, “Kamera zorunluluğuna YÖK’ün karar verdiğini, rektörlüğün yetkisinin olmadığını” ifade etti.

Görüşme sonrası ortak karar alan ERÜ öğrencileri, #yökesoruyoruz ve #kararvereru hastag çalışması başlatacak. 13 Ocak Çarşamba günü basın açıklaması ile öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için taleplerinden vazgeçmeyeceklerini kararlaştırdı.