YEREL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 11:36   Güncelleme : 15-02-2021 11:36

ERCİYES KAR KAPLANLARINDAN KAR BANYOSU

ERCİYES KAR KAPLANLARINDAN KAR BANYOSU

 

Erciyes Kar Kaplanları İbrahim Durusoy grubu Kar Banyosu yaptı.

Kurulduğu ilk günden bu yana gerek ilimizin tanıtımı gerekse de Çevre’nin korunması yönündeki çalışmaları ile dikkat çeken Erciyes Kar Kaplanları İbrahim Durusoy grubu başarılı çalışmaları ile dikkat çekerken, birlik ruhu ile de örnek oluyor.

Geleneksel olarak 1985 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Erciyes Kar Kaplanları İbrahim Durusoy grubu ilimizin değişik bölgelerinde yaz-kış faaliyetlerini sürdürüyor.

İlimizin tüm güzel noktalarının birer birer keşfeden ve grup elemanları ile birlikte yaptığı gezilerle ilimizin tanıtımına katkı sağlayan Erciyes Kar Kaplanları İbrahim Durusoy grubu son olarak Erciyes’te kar banyosu yaptılar.

Etkinliklerle ilgili olarak bir açıklama yapan Erciyes Kar Kaplanları grup lideri İbrahim Durusoy, “Yıllardan bu yana grup olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ortalama 25 kişi olarak düzenli olarak haftada bir araya gelerek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Pandemi süreci nedeni ile hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeni ile Çarşamba günleri bu geleneği sürdürüyoruz.

Erciyes Kar Kaplanları İbrahim Durusoy grubu ilimizi deyim yerinde ise karış karış geziyorlar.

Bir çok kimsenin bilmediği ilimizdeki birçok bölgeyi ziyaret eden ve tanıma ve tanıtma imkanı bulan Erciyes Kar Kaplanları bir anlamda da gönüllü bir seferberlik yapıyor.

İlimizde başta Erciyes olmak üzere Gesi bölgesi, Ağırnas, Belağası, Koramaz, Kadıbağları gibi değişik parkurlara gidiyoruz.